Primera División, 33. kolo, 23.04.2011, 20:00 h
Barcelona 2:0 Osasuna
Osasuna

Barcelona rutinski svladala Osasunu

Maj Gašparac • subota, 23.04.2011.

Barcelona je na domaćem terenu svladala momčad Osasune rezultatom 2:0 i tako zadržala prednost od osam bodova ispred drugoplasiranog Real Madrida. Strijelci za pobjedničku momčad bili su David Villa u 24. i Messi u 87. minuti susreta.

Barcelonin trener Josep Guardiola odlučio je odmoriti neke od standardnih prvotimaca i sačuvati ih za polufinalni susret Lige prvaka koji ih očekuje u srijedu protiv Real Madrida. Tako su se na klupi za pričuve našli Messi, Xavi, Pedro i Iniesta, dok su Puyol i Gerard Pique susret pratili s tribina.

Početak susreta nije ponudio mnogo uzbuđenja, a iz prve izrađene akcije Barcelona je povela. Obrana gostiju popustila je u 24. minuti susreta kada je David Villa na asistenciju Jeffrena iskoristio nepažnju braniča Osasune i pospremio loptu u praznu mrežu.

U zanimljivostima siromašnom prvom poluvremenu na sljedeće uzbuđenje čekalo se do 44. minute kada je Osasuna ozbiljno zaprijetila i malo je nedostajalo do izjednačujućeg pogotka. Dobro je tada pucao Damia Perez, no izvrsnom reakcijom njegov udarac zaustavio je Barcelonin vratar Victor Valdes te je prvo poluvrijeme završeno rezultatom 1:0.

Nastavak susreta nastavljen je na sličan način, u niskom tempu i bez većih prigoda s obje strane. vrijedi izdvojiti kako je u 58. minuti susreta iz igre izašao strijelac prvog pogotka Villa, a zamijenio ga je Messi. Deset minuta kasnije u igru je ušao i Xavi koji je zamijenio Gabriela Milita.

Prvi put u drugom poluvremenu nogometaši Barcelone opasnije su zaprijetili tek u 75. minuti. Nakon dodavanja Danija Alvesa pucao je Andres Iniesta, no njegov udarac s 10 metara završio je visoko iznad okvira gola.

Barcelona je pobjedu potvrdila u 87. minuti susreta. Tada je na asistenciju Dani Alvesa poentirao Messi i zaključio priču na Camp Nou.

• Obrisan korisnik24.04.2011. u 21:11
    Meni Busquets uvijek izgleda kao da igra prek ku*ca... Baš me zanima kak će to izgledati u srijedu... Kako će se Barca vratiti i kako će Real igrati... Mislim, razbili su Valenciju... Treba vidjeti kakvo će Guardiola taktičko iznenađenje pripremiti, ako ga uopće ima... Možda prepuštanje igre Realu... [više na forumu]
  • The Phantom24.04.2011. u 18:41
    Potpis na ovo. Taman san mislija nešto slično napisat. Ja bi još istaka Valdesa koji je ima par dobrih intervencija. Bus mi je diga tlak konstantno ide u neke provokacije i lamatanja rukama. Definitivno utakmica za zaborav, pišu se 3 boda
    The Phantom
  • Obrisan korisnik24.04.2011. u 15:22
    Pa to je prava istina. Gdje je Barcelona naspram jednog Reala ili Milana? Ljudi, da Barca nema logistiku aka sudacki vjetar u leđa zadnjih 5-6 godina, taj klub bi u svojim vitrinama imao jedan jedini naslov prvaka Europe. Mislite o tome kad pricate o 'najboljem nogometu svih vremena'. Makar ja... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik24.04.2011. u 11:24
    slazem se s jurom,kako si mogu dopustiti da budu mislima na iducoj tekmi ,ipak su profesionalci ,treba prvo odraditi posao u ovoj tekmi dati 100 % i onda poslije tekme misliti na sljedecui da sam ja trener meni igrac kojeg stavim i nezalaze se dovoljno nebi igrao sljedecu tekmu pa makar cijela... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik24.04.2011. u 09:47
    blago onom ko ovo jučer nije gleda.. utakmica katastrofa, mogu oni pričati da su s mislima na idućoj utakmici, ali jedan profesionalac tipa Busquets sebi ne smi dozvoliti onakvu igru priko kurca i nezalaganje.. isto vridi za većinu Barcine momčadi sinoć, a što je najžalosnije to su bili igrači koji... [više na forumu]