Primera División, 33. kolo, 23.04.2011, 22:00 h
Athletic Bilbao 2:1 Real Sociedad
Real Sociedad

Athletic svladao Real Sociedad

Maj Gašparac • nedjelja, 24.04.2011.

Athletic Bilbao svladao je na domaćem terenu Real Sociedad rezultatom 2:1, a sva tri pogotka postignuta su u prvom poluvremenu. Athletic je poveo pogotkom Muniaina u 18. minuti, a prednost je udvostručio Toquero 11 minuta kasnije. Gosti su smanjili zaostatak nakon autogola Javi Martineza u 31. minuti.

Nogometaši Athletica krenuli su ofenzivno od prve minute te su postigli vodeći pogodak nakon 18 minuta igre. Prvo je opasno zaprijetio David López, no vratar gostujuće momčadi Bravo uspio je zaustaviti njegov udarac, ali bio je nemoćan nekoliko trenutaka kasnije. Tada je udarac iz kuta izveo López, a za 1:0 poentirao Iker Muniain.

Nastavili su domaćini s dobrom igrom, a svoju prednost su udvostručili 11 minuta kasnije. Fernando Llorente asistirao je Gaizki Toqueru koji je preciznim udarcem svladao Brava i povisio na 2:0.

Samo dvije minute nakon što su primili drugi pogodak, gosti su uspjeli smanjiti zaostatak. Centaršut s lijeve strane uputio je Antoine Griezmann, a lopta je u kaznenom prostoru pogodila igrača domaće momčadi Javiera Martineza i završila u mreži.

Do kraja prvog dijela obje su momčadi imale izgledne prilike za postizanje pogotka, no Toquero u 36. i Griezmann u 40. minuti susreta nisu bili precizni te je poluvrijeme završeno rezultatom 2:1.

U drugom poluvremenu prvu priliku za postizanje pogotka imali su gosti, no Demidov nije bio uspješan nakon udarca iz kuta. Uzvratili su domaćini četiri minute kasnije preko Martineza, no njegov pokušaj zaustavio je Bravo.

Gosti su imali još jednu veliku priliku za izjednačenje u 79. minuti, no Raul Tamudo nije uspio poentirati. Do kraja susreta više nije bilo izglednih prigoda za postizanje pogodaka s obje strane te je susret završen pobjedom Athletica 2:1.