Primera División, 33. kolo, 23.04.2011, 18:00 h
Valencia 3:6 Real Madrid
Real Madrid

Real slavio u golijadi protiv Valencije

Maj Gašparac • subota, 23.04.2011.

Real Madrid vrlo uvjerljivo je slavio na gostovanju kod Valencije. Kraljevski klub je pobijedio rezultatom 6:3, a u slavlju gostiju tri pogotka postigao je Higuain, dok je dvostruki strijelac bio Kaka, a jedan zgoditak za Madriđane postigao je Benzema. Za domaću momčad strijelci su bili Soldado, Jonas i Jordi Alba.

Jose Mourinho odlučio je protiv Valencije zaigrati s osjetno izmijenjenim sastavom u odnosu na utakmicu finala kupa. Tako je od početka u veznom redu madridskog kluba zaigrao Kaka, a su priliku su dobili i neki igrači koji nisu mnogo igrali ove sezone poput Sergia Canalesa i Nacha, dok su na klupi ostali mnogi standardni prvotimci uključujući i najveće zvijezde Cristiana Ronalda, Mesuta Özila, Xabi Alonsa, Marcela i Pepea. U Valenciju nisu doputovali niti Sergio Ramos, Adebayor, Di Maria te ozlijeđeni Khedira, dok je su domaćini istrčali u najsnažnijem sastavu.

Otvaranje susreta prošlo je vrlo mirno, a prvi su zaprijetili gosti nakon 20 minuta igre. Benzema je nakon Kakinog proigravanja pogodio vratnicu, a minutu kasnije pokušao je i Canales udarcem s ruba kaznenog prostora, no vratar Valencije Vicente Guaita obranio je njegov udarac.

Nakon dvije neiskorištene prigode, Real je poveo u 23 minuti. Higuain je prošao po desnoj strani i uputio centaršut koji je pokušao uhvatiti Guaita, no nesigurno je reagirao te je lopta došla do Benzeme kojemu nije bilo teško pogoditi praznu mrežu. Priliku za izjednačenje imali su domaćini pet minuta kasnije kada je Pablo Hernandez pucao s 10 metara, no njegov udarac otišao je pored gola.

Svoje vodstvo Kraljevski klub udvostručio je u 30. minuti nakon nesporazuma Guaite i Valencijinog braniča Jeremyja Mathieua koji je iskoristio Higuain i lagano pospremio loptu u mrežu. Realovi nogometaši nastavili su prijetiti, a na 3:0 povisio je Kaka u 38. minuti susreta. Napad je započeo Benzema, a nastavio Higuain koji je s lijevog boka asistirao Kaki kojemu, nečuvanom u kaznenom prostoru, nije bilo teško poslati loptu u praznu mrežu. Valencia je minutu kasnije zaprijetila preko Evera Banege, ali njegov udarac obranio je Iker Casillas.

Već u 43. minuti na semaforu je stajalo 4:0. Ponovno su Benzema i Kaka izigrali obranu domaćina, a napad je sigurno zaključio Higuain i postigao svoj drugi pogodak.

S rezultatom 4:0 je završeno prvo poluvrijeme, a svoj peti pogodak Real je postigao nakon samo pet minuta igre u drugom dijelu. Ponovno je izvrsno po desnom boku prošao Kaka te asistirao Higuainu koji je lagano poentirao iz velike blizine i upisao svoj treći pogodak u susretu.

Najbolju prigodu za postizanje pogotka Valencia je imala u 59. minuti kada se sam pred Casillasom našao Roberto Soldado, no španjolski reprezentativni vratar obranio je njegov udarac. Ono što mu tada nije uspjelo, Soldado je ispravio minutu kasnije kada je poentirao nakon izvrsnog Jonasovog prodora po desnoj strani.

Primljeni pogodak nije negativno djelovao na goste koji su uzvratili još jednim pogotkom. Na 6:1 je tako povisio Kaka koji je lijepim driblingom nadmudrio svog čuvara na rubu kaznenog prostora te preciznim udarcem svladao Guaitu i postigao svoj drugi gol na utakmici.

U nastavku susreta tempo igre je pao, a Valencia je uspjela smanjiti svoj zaostatak i susret zaključila s dva uzastopna pogotka. U 80. minuti smanjila je na 6:2, a strijelac je bio Jonas, asistent za drugi pogodak, koji je preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora svladao Casillasa. Četiri minute kasnije domaći nogometaši iskoristili su nepažnju Realove obrane i postigli treći pogodak. Strijelac za konačnih 6:3 bio je Jordi Alba koji je zatresao mrežu na asistenciju Juana Mate.

• Obrisan korisnik23.04.2011. u 23:58
    svakome preporucam da pogleda ovu tekmu,jako lijepa tekma za gledati :)real fantastican ,pogotovo kaka ,to je licilo na staroga kakureal je igrao rastereceno ,opusteno nije bilo grca i to se vidjelo :)
  • The_Killer_000723.04.2011. u 22:50