Lorient 1:1 Lille
Lille

Lille prvacima otvorio vrata

Maja Giljanović • nedjelja, 24.04.2011.

Unatoč injekciji samopouzdanja koju im je sredinom tjedna osigurao plasman u finale Kupa Lille u 32. kolu Le Championnata nije uspio slomiti otpor Lorienta i od Marseillea se odlijepiti na četiri boda. Prvacima su tako širom otvorena vrata da u srijedu u susretu protiv Nice koji je odgođen zbog jučerašnjeg Marseilleovog finala Liga-kupa preuzmu vodstvo na tablici.

Ni treću prvenstvenu utakmicu uzastopce Lille nije pronašao put ka pobjedi, ali nije novost da se Les Dogues muče na Moustoiru: u prethodnih pet gostovanja u Lorientu pobijedili su samo jednom (2001.), prošle sezone izgubili su 1:2, a prije dvije godine 1:3.

Nakon što su sredinom tjedna protiv Nice izborili plasman u finale Kupa (2:0) igrači Rudija Garcije bili su uvjereni da će nakon punog desetljeća slomiti Lorient i kada je sudac odsvirao kraj prvog poluvremena izgledalo je da su na pravom putu.

Vezane vijesti

Makar je Lorient bio bolji - Landreau je spasio ispred Mvuembe u 16. i Gameira u 27. minuti, u 11. minuti ispred Gameira se ispriječila stativa, u 28. minuti udarac Amalfitana na samoj je gol-liniji zaustavio Chejdou - Lille je u finišu prvog dijela bio taj koji je prešao u vodstvo, u 42. minuti loptu iza Audarda poslao je Debouchy.

Landreau je u 60. minuti još jednom zaustavio Gameira, ali devet minuta poslije 24-godišnji francuski reprezentativac napokon postiže svoj 18. gol sezone i kako su najbolji strijelac lige Sow u 79. minuti i Hazard u 85. minuti propustili dvije meč-lopte za goste otkida Lilleu dva boda.

Lille koji je čelo tablice preuzeo još početkom prosinca ispred Marseillea ima dva boda prednosti, ali prvaci svoj susret 32. kola na Velodromeu protiv Nice zbog jučerašnjeg finala Liga-kupa igraju tek u srijedu.