Runji u Auxerreu samo bod

Maja Giljanović • nedjelja, 24.04.2011.

28 puta je Lens gostovao u Burgundiji, 15 puta je izgubio i samo dvaput pobijedio, a na treću će pobjedu na l'Abbe Deschampsu pričekati još najmanje na godinu dana mada kako trenutno stoje stvari na tablici Le Championnata i dulje. Vedran Runje i Gregory Sertic u 32. su kolu u Auxerreu izvukli tek bod i šest kola prije kraja ostali na otužnom 19. mjestu osam bodova iza prvog iznad crte Nancyja.

Sve je teža situacija u kojoj se nalaze Vedran Runje i Gregory Sertic u Lensu. Gostovanje u Auxerreu tradicionalno je tvrd orah za Sang et Or, a i nakon 32. kola ostali su na samo dvije pobjede u povijesti njihovih susreta na l'Abbe Deschampsu.

Da je početak sezone bod bi još bio i povoljan rezultat tim više jer je Auxerre vodio od 6. minute kad je loptu iza Runjinih leđa poslao Boly, ali u trenutku kad se Lens grčevito bori za opstanak gol Roudeta iz 49. minute za 1:1 nije dovoljan da zadovolji ambicije trenera Laszla Bölönija: Lens šest kola prije kraja za prvim iznad crte Nancyjem zaostaje osam bodova.

Vezane vijesti

Dogodi li se, međutim, obrat i Nancy ispadne u niži rang, navijači će dugo pamtiti susret protiv od prošlog kola drugoligaša Arles-Avignona. Gosti su od 10. minute i isključenja Baldea igrali s devetoricom u polju, ali u punih 90 "regularnih" minuta i sedam nadoknade igrači Pabla Corree nisu uspjeli probiti bunker ispred Mervillea.

Gosti su bod ušićarili i u Brestu, Valenciennesu i Caenu. Brest je protiv PSG-a gubio od 20. minute i gola Bodmera, do kraja poluvremena preokrenuo preko Tourea i Grougija samo da bi tri minute prije kraja pobijedio sam sebe autogolom Kantarija. Vodili su i Valenciennes i Caen protiv Sochauxa i Toulosea, ali autogol Ducourtiouxa na Nungesseru i jedanaesterac Sissoka na Michel d'Ornanu gostima su donijeli bod.

Bordeaux je golovima Plašila u 15. i Diabatea u 89. minuti slomio otpor Saint-Etiennea, a Monaco je protiv Rennesa odahnuo u 73. minuti. Welcome je ostavio tri boda u Kneževini, a Monaco je za dva boda preskočio Caen, zbog bolje gol-razlike prestigao i Nancy i Auxerre i probio se na 15. mjesto.