Premiership, 34. kolo, 24.04.2011, 17:00 h
Bolton
Bolton 2:1 Arsenal
Arsenal

Marin Vuković • nedjelja, 24.04.2011.

Nekoliko puta ove sezone nogometaše Arsenala otpisivali smo iz utrke za naslov prvaka, da bi ih već u sljedećem kolu u nju opet vraćali. Nakon poraza od Boltona, međutim, povratka više nema. Arsenal je ostao na minus devet i na sve načine osim matematičkih ispao iz trokuta favorita.

Odškrinuta vrata koja vode prema naslovu prvaka Engleske danas su se na stadionu Reebok okrutno zalupila pred nosom igrača Arsenala. Matematički izgledi još su jedino čemu se Topnici mogu nadati nakon što ih je Bolton pogotkom u sudačkoj nadoknadi svladao s 2:1 i ostavio ih na teško dostižnih devet bodova zaostatka za Manchester Unitedom.

Bijesna reakcija Arsenea Wengera nakon drugog pogotka Boltona govorila je više od riječi. Uoči dvoboja s Manchester Unitedom na Emiratesu, Arsenal je praktički izgubio imperativ i ogled sa svojim velikim rivalom umjesto za naslov igrat će tek za prestiž.

Tijekom većeg dijela utakmice nije to bio pravi Arsenal, premda valja istaknuti da su Topnici pri rezultatu 1:1 ispustili nekoliko sjajnih prigoda. Da su ih iskoristili, krajnji bi rezultat vjerojatno bio drugačiji. Ovako ostaje tek žal za propuštenim prilikama i još jedna frustrirajuća sezona bez trofeja.

Arsenal je u prvom dijelu imao inicijativu i složio poneku polupriliku, no prave, izgledne prilike pred vratima su Wojciecha Szczesnyja stvarali domaćini. Nakon jedne takve u 38. minuti, Arsenalov vratar je sjajnom reakcijom spasio svoju mrežu, ali nakon kornera gostima nije bilo spasa.

Najviši u skoku bio je Gary Cahill, no njegov udarac s gol crte očistio je Samir Nasri. Na žalost gostiju, na pravom mjestu bio je Daniel Sturridge i iz neposredne blizine glavom donio prednost Boltonu.

Mogao je Arsenal do poluvremena izjednačiti, sjajno je u završnici pucao Cesc Fabregas i posve iznenadio Jussija Jaaskelainena, no Bolton je tada bio simpatičan božici sreće. Lopta je pogodila vratnicu, a obrana Boltona potom je očistila situaciju.

Sjajnu priliku za udvostručenje vodstva dobio je Bolton već početkom nastavka. Vrlo dvojben, vjerojatno nepostojeći jedanaesterac izborio je Sturridge, a Szczesny pročitao udarac Kevina Daviesa i pravda je bila zadovoljena.

Kazna za domaćine stigla je odmah. Već u 48. minuti Fabregas je lijepo ostavio loptu za Robina van Persieja, a ovaj prizemnim udarcem Arsenalu donio izjednačenje i probudio nadu u preokret.

Razlog što preokreta nije bilo su domaći vratar Jaaskelainen, ali i Samir Nasri, koji je u nekoliko navrata loše reagirao, posebno kada je u situaciji jedan na jedan pucao ravno u čuvara mreže.

Do kraja se gotovo cijelo vrijeme igralo na polovici Boltona, no u samoj završnici na gotovo isti način kao kod prvog pogotka, Arsenal je izgubio utrku za naslov. Nakon kornera početkom sudačke nadoknade najviše je skočio džoker s klupe Tamir Cohen i silovito glavom zakucao za 2:1.

Ivan Klasnić ušao je u igru tek u drugoj od pet minuta sudačke nadoknade, no nije imao vremena za značajniji učinak. Bolton je sačuvao svoju mrežu i popeo se na osmo mjesto, dok je Arsenal ostao na trećem i mora se pomiriti sa šestom uzastopnom sezonom bez "srebrnine".

• Obrisan korisnik25.04.2011. u 01:46
    izgubiš tekmu u kojoj vodiš 4-0, liverpool zabije iz penala u 112., finale carlinga protiv birminghama(kiks golman), 3-3 sa tottenham peh+peh+..=neuspjeh
  • Obrisan korisnik25.04.2011. u 00:26
    Propast i sramota
  • Obrisan korisnik24.04.2011. u 22:08
    8.5. se prvenstvo odlucuje, s time da je manchesteru i x najvjerojatnije dovoljan. arsenalu vise srece dogodine
  • Obrisan korisnik24.04.2011. u 22:07
    wengre me podsjeća na rodnnya i delboya:"druge godine u ovo vrijeme bit ćemo prvaci"a na mućkama kaže delboy "miljunaši" :)
  • Obrisan korisnik24.04.2011. u 20:58