Premiership, 34. kolo, 23.04.2011, 13:45 h
Manchester United
Manchester United 1:0 Everton
Everton

Marin Vuković • subota, 23.04.2011.

U prvoj utakmici 34. kola engleske Premier lige Manchester United je na Old Traffordu pogotkom Javiera Hernandeza slomio obrambeni bedem Evertona i došao do pobjede koja bi se u utrci za naslov prvaka mogla pokazati ključnom.

Manchester United je napravio velik korak ka 19. naslovu prvaka Engleske, pred domaćim su navijačima izborili tešku pobjedu nad Evertonom i svojim najbližim pratiteljima barem privremeno pobjegli na devet bodova prednosti.

Još jednom se čovjekom odluke pokazao Javier Hernandez, vjerojatno najbolji ovosezonski transfer Premier lige, koji se šest minuta prije kraja našao na pravom mjestu i ubačaj Antonia Valencije pretvorio u pobjednički pogodak, svoj 12. u prvoj premierligaškoj sezoni.

Everton se do toga trenutka sjajno branio, momčad Davida Moyesa došla je na Old Trafford prepuna samopouzdanja i s nizom od sedam utakmica bez poraza. Do osme u nizu nisu došli, no iz susreta s vodećom momčadi lige sigurno će moći izvući pozitivne zaključke.

Posebno se to odnosi na odličan nastup Phila Jagielke i Sylvaina Distina, koji su do Chicharitova pogotka odigrali besprijekornu utakmicu, pokupivši gotovo svaku loptu koja je dospjela u Evertonov kazneni prostor.

United je napadao, imao inicijativu, ali je u prvom dijelu uspio stvoriti tek jednu istinsku priliku. Na dodavanje Waynea Rooneyja odmah je pucao Hernandez, ali se odličnom obranom iskazao Tim Howard.

Shvativši kako je prvo poluvrijeme odigrao praktički bez napada, Moyes je u nastavku u igru ubacio Victora Anichebea i Tima Cahilla i pogodio, jer Everton je početak drugoga dijela proveo na polovici Uniteda.

Iz tog razdoblja bilježimo i kontroverzan trenutak koji je mogao rezultirati jedanestercem za Everton. Rio Ferdinand je zakasnio korak za Anichebeom i odgurnuo ga rukom, no sudac Peter Walton ostao je nijem.

U završnih 20 minuta United je formirao obruč oko gola Evertona i šest minuta prije kraja napokon došao do pogotka. Anderson se izborio za loptu na sredini terena i predao loptu Valenciji, a on potom ubacio s desne strane. Na drugoj vratnici najviši u skoku bio je Hernandez i glavom pogodio za 1:0 Uniteda.

Crveni vragovi su prednost zadržali do kraja i pobjegli Chelseaju i Arsenalu na devet bodova prednosti uz utakmicu više. Slavlje Alexa Fergusona po završetku utakmice najbolji je pokazatelj važnosti danas osvojena tri boda.

• Obrisan korisnik24.04.2011. u 10:20
    Chicarito za 79 mil u Real za 3 godine, a Sir dovodi nekog novog "van Nisteltooya" :)
  • Obrisan korisnik24.04.2011. u 02:07
    glory glory man united! raspored do kraja nije lagan ali imamo titulu 99 posto
  • Obrisan korisnik23.04.2011. u 18:50
    mali za sada rastura,nadam se da ce shalke njih u polufinalu,pa da dodu do finale,kako igraju u ligi prvaka to su i zasluzili
  • Obrisan korisnik23.04.2011. u 17:17
    jos da covik rjesi schalkea i to je to,sezona iz snova,to se zove igracina za 14 mil.eura...
  • The Phantom23.04.2011. u 16:42
    Meksikanac je odličan! Svaka čast i Manchesteru koji redovito dobija utakmice i osvaja prvenstvo. Koliko samo imaju pobjeda što su zabili u zadnjih 10 minuta