Primera División, 34. kolo, 30.04.2011, 18:00 h
Real Madrid 2:3 Zaragoza
Zaragoza

Real Madrid poražen od Real Zaragoze

Ante Pažanin • subota, 30.04.2011.

Real Madrid nije se oporavio od poraza u polufinalu Lige prvaka od Barcelone i danas je na svom stadionu pretrpio šokantan poraz od Real Zaragoze. Ovaj poraz znači da Barcelona u slučaju svoje pobjede večeras već može početi slaviti novi naslov prvaka.

Nakon dramatičnog polufinala Lige prvaka i poraza od svojih najvećih rivala iz Katalonije Real Madridu je trebala pobjeda kako bi se oporavio i zadržao priključak za Barcelonom. To se ipak nije dogodilo nego je, upravo suprotno, momčad Josea Mourinha večeras odigrala vrlo slabu utakmicu i izgubila od momčadi Real Zaragoze koja se bori za opstanak. U siromašnom prvom dijelu prvi su nekoliko minuta prije odmora poveli gosti. U drugom dijelu to su vodstvo i povećali. To im je uspjelo i drugi put nakon što su se Madriđani vratili u utakmicu. Iako su domaći drugim pogotkom vratili nadu u izjednačenje momčad iz Zaragoze je uspjela do kraja utakmice zadržati svoje vodstvo od 3:2. Treba napomenuti da je Mourinho počeo s dosta izmijenjenom momčadi u odnosu na dvoboj s Barcelonom, pa su tek u drugom dijelu ušli Angel Di Maria, Mesut Özil i Marcelo, dok Ronalda nije bilo ni među pričuvama.

U prvih pola sata vidjeli smo prilično nezanimljivu utakmicu. Nešto je aktivniji u napadu bio Real Madrid, ali osim sva neprecizna udarca iz daljine nismo vidjeli baš puno. Ipak i u takvom siromašnom poluvremenu gosti su bili ti koji su prvi poveli. Strijelac je bio Angel Latifa koji je iskoristio krivu procjenu i bespotrebno istrčavanje Ikera Casillasa na jednu dugu loptu, dobro se snašao i pogodio za vodstvo svoje momčadi. Bilo je to sve u prvom dijelu u kojem nismo vidjeli posebnih uzbuđenja osim gola Real Zaragoze na kraju koji je šokirao domaće navijače.

Drugo poluvrijeme za navijače Kraljevskog kluba nije počelo puno bolje. U 54. minuti nakon prekršaja Ricarda Carvalha na Latifi sudac je pokazao na bijelu točku s koje je precizan bio Gabi i povećao vodstvo svoje momčadi na 2:0. Nadu u povratak domaćima je pružio Sergio Ramos koji je nakon kornera Mesuta Özila glavom pogodio za 1:2. Madridska momčad pritisla je u tim trenucima goste i napadala u valovima, no umjesto izjednačenja Zaragoza je došla i do trećeg pogotka u 77. minuti. Ponovno je junak bio Latifa koji je nakon brzog kontranapada lijepim udarcem savladao Casillasa. Nakon toga svoje su udarce isprobali Karim Benzema i Kaka, no vratar Zaragoze Toni Doblas oba je puta bio spreman.

Domaćini su se još jednom vratili u utakmicu u 84. minuti kada je nakon dobrog proigravanja Gonzala Higuaina Benzema preciznim udarcem savladao Doblasa. Dvije minute nakon toga Carvalho je ostavio svoju momčad na cjedilu kada je nakon prekršaja nad Ikechukwuu Ucheu zaradio drugi žuti odnosno crveni karton i put u svlačionicu. U sudačkoj nadoknadi još je jednu dobru priliku imao Kaka kada je dobro pucao glavom, no gostujući vratar Doblas obranio je taj udarac vršcima prstiju. U zadnjim trenucima utakmice vidjeli smo pravi kaos pred vratima gostiju. Prvo je Doblas u pokušaju da odbije loptu srušio Higuaina i ostaje pitanje je li skrivio najstrožu kaznu da bi zatim obrambeni igrači Zaragoze ispucali loptu s gol crte. Ipak Los Blancosi nisu uspjeli zabiti izjednačujući gol i Zaragoza je odnijela slavnu pobjedu. Treba napomenuti da je to njihova prva pobjeda na Santiago Bernabeu od 1999. godine.

Ovim porazom Real Madrid još se više udaljio od već dalekog naslova prvaka budući da četiri kola prije kraja prvenstva zaostaje za Barcelonom osam bodova uz utakmicu više. Pobijedi li Barcelona večeras Real Sociedad pobjeći će na nedostižnih 11 bodova. Pobjeda pak za Real Zaragozu znači puno budući da su blizu zone ispadanja.

• Obrisan korisnik01.05.2011. u 19:55
    Istinski mi te je žao,jer koliko moraš biti isfrustriran s nemoći reala i ogorčen superiornošću barce,da bi napisao da je barca tu gdje jest zahvaljujući sucima. Ma naravno,slabom k..cu i bručka smeta , dalje "no comment" jer ajde nisu dečki iz reala još uigrani ,za jedno 4 godine moći ćemo pričati... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik01.05.2011. u 19:32
    Mogu samo zamisliti koliko čovjek može biti pametan kad komentira nešto što ni pročitao nije. No ništa čudno od dabana. Pročitao sam puno tvojih komentara nakon kojih mogu samo zaključiti da si upravo to što sam i napisao - čovjek koji zbog navijačkih vizira ne može realno sagledati stvari, a... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik01.05.2011. u 15:57
    šta jer reć pa nisi ništa boldao sad hahah...gledaj, ja uopće nisam rekao da sam zaluđen za murinjom, nego ti samo oću reć da je čovjek očigledan napredak u realu napravio i da je najbolji trener na svijetu a to rezultati pokazuju, gdje je god došao napravio je svoje...a za utrorak me boli briga... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik01.05.2011. u 10:55
    Hahahahaha ma drugi su sve rekli za tvoje "argumente" i prosipanje demagogije. Mourinho nikada nije kriv,ajde da ti olakšam,vidim da si zaljubljen u lik i djelo tog čovjeka pa ti neću kvariti. Uživaj u spoznaju da je prevoditelj najbolji i bezgriješan i nastavi živjetu u iluzijama. Samo da te... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik01.05.2011. u 10:49
    Jao mourinho postao Majka Tereza,počeo poklanjati bodove,al eto "pustio" je muški,ubacio ozila,marcela i di mariu,eto čisto da ih malo umori I da slažem se s tobom,sprema se da u utorak popije još jednu petardu.