Borik Puntamika još sanja polufinale

Branko Barić • subota, 30.04.2011.

Košarkaši Borik Puntamike produžili su agoniju splitskih Žutih započetu još u prošlom kolu protiv Alkara nanijevši im novi bolan poraz. Puntamičani su pritom i nadoknadili razliku kojom su izgubili na Gripama pa će u slučaju jednakog omjera na kraju biti u prednosti nad Splićanima..

Neočekivano lako se Borik Puntamika u Jazinama obračunala sa Splitom u desetom kolu Lige za prvaka i održao na životu svoj san o ulasku u polufinale. Splićani, očito još uzdrmani nakon teškog poraza od Sinjana, nisu uspjeli ni sačuvati prednost od 15 poena razlike u međusobnom omjeru s Puntamičanima zarađenu u trećem kolu na Gripama, pa iako još uvijek sa skorom 4-6 dijele četvrto mjesto s Borikom i Cibonom, teško mogu očekivati čudo i prolaz među četiri uoči doigravanja.

Prvu četvrtinu susreta obilježila je nervoza, loša kvaliteta košarke, te rukometnih 12:8 nakon deset minuta. Momčadi su se malo razigrale u drugoj dionici, posebice domaćini koji na krilima Čakaruna u 16. minuti prvi dolaze do osjetnije prednosti (24:15). Devet poena razlike održali su i do poluvremena (33:24), a odmah početkom nastavka serijom 7-1 odlaze na +15.

U posljednjih deset minuta ušlo se rezultatom 58:43, a nakon što je momčad Nevena Plantaka otvorila s 11-0, pitanje pobjednika bilo je definitivno riješeno. Do kraja su na obje strane priliku dobili i igrači koji inače manje igraju, da bi se sve završilo s uvjerljivih 75:56.

Škifić s 14, Čakarun s 12 te Šarlija i Pešut s po deset poena predvodili su ekipu Borik Puntamike, dok je jedini raspoložen kod poraženih bio iskusni Srđan Subotić s 23 poena.