Zadar rutinski sa Zabokom

Lovro Štrbinić • subota, 30.04.2011.

Nakon domaćeg debakla s Cibonom u prošlom kolu košarkaši Zadra su se danas vratili na pobjedničke staze slavljem kod Zaboka. Domaćini nisu imali recept za nadahnute predstave Browna i Cara, a konačna odluka pala je u drugom dijelu dvoboja.

Domaći poraz od Cibone uzdrmao je igrače Zadra i na gostovanje kod Zaboka su otputovali sa željom da isperu gorak okus iz proteklog kola. U tome su i uspjeli jer Zabočani nisu mogli do kraja parirati gostima, koji su tek u drugom dijelu odradili ključne dionice za nove bodove.

Prve dvije četvrtine pripale su Zadranima s po tri poena razlike, odnosno na poluvremenu je Zabok zaostajao samo šest poena i imao još uvijek aktivan rezultat. Ipak, treća četvrtina je nešto uvjerljivije otišla na stranu gostiju i do kraja utakmice prednost je samo rasla u zadarsku korist. S istekom 40. minute na semaforu je ostalo zapisano 72:90.

Najzaslužniji za ovakav rasplet bili su Marko Car i Brandon Brown. Car je ubacio 29 poena i izborio čak 13 prekršaja, dok je Brown zabio 24 poena, ali uz deset skokova. Domaćine je i ovaj put predvodio Robert Lež s 15 poena, Perinčić je dodao 12, a Smajlagić 11 ubačenih poena. Zadar se tako učvrstio na trećoj poziciji, a Zabok je i nakon deset odigranih dvoboja bez pobjede u Ligi za prvaka.

• Obrisan korisnik02.05.2011. u 20:49
    ee sad se vidi da skific i sarlija igraju super, nije to do njih nego do trenera!
  • Obrisan korisnik02.05.2011. u 10:18
    ovaj zabok je stvarno 'zalutao' u ligu za prvaka! nešto kao moja cibona ove sezone u euroligi:) sva sreća pa sljedeće sezone u A-1 ligu ulaze jaki i stabilni šibenski jolly i prigorje iz križevaca (vjerujem da će dobiti dubravu u razigravanju za 1.ligu), pa vjerujem da više neće biti ovakvih... [više na forumu]
  • manu01.05.2011. u 01:08
    Zadar nema rezervne centre.Žalosno,ali istinito.Ramljak je mjenjao Ivanova ali on je krilo 93.god koje je igralo a2 ligu i zabijalo po 5 koševa na utakmici,a Dundović ima problema sa ozljedom.to bi trebali biti rezervni centri
    manu
  • Obrisan korisnik30.04.2011. u 23:30
    nije mi jasno zar i u ovakvoj utakmici Brown mora da igra 40 minuta!? Ima li Zadar uopšte rezervne centre?
  • Obrisan korisnik30.04.2011. u 22:30
    mislim da Car u niti jednoj utakmici dosada u prvenstvu nije bio ispod 20 poena.