Cedevita ipak slomila Cibonu

Iz Sutinskih vrela: Edvard Burić • subota, 30.04.2011.

Cedevita je u Sutinskim vrelima ugostila Cibonu u 10. kolu Lige za prvaka. Vrlo zanimljiva utakmica ipak je otišla na stranu kvalitetnijeg domaćina (97:93), iako je Cibona većim dijelom utakmice vodila i prijetila do samog kraja.

Cibona je u Podsused došla vrlo motivirana i željna velikog dvoboja. Cedevita ih je ugostila s omjerom 9-0 kojima je pridodala i deseti uspjeh u hrvatskom prvenstvu. Ipak, domaćem sastavu nije bilo lako.

Cedevita je košem Žižića povela 2:0, a onda je krenula Cibona. Vukove je tri četvrtine služio šut, igrali su motivirano i borbeno, na trenutke čak i odlično, ali do pobjede ipak nisu došli.

Nakon prve četvrtine rezultat je bio 27:20 za Cibonu, a do poluvremena se razlika još minimalno povećala. Cibona je na veliki odmor otišla s 45:53. Cedevita je, s druge strane, na poluvrijeme otišla bez prvog trenera. Aleksandar Petrović je dobio dvije tehničke pogreške zbog prigovora pri rezultatu 11:18 u prvoj četvrtini te je na taj način bio prisiljen napustiti svoje mjesto na klupi.

Situacija na parketu bila je prilično naelektrizirana, a i na tribinama je bilo glasno i s puno podrške i za jedne i za druge. I Cibona i Cedevita imali su bučnu podršku, koja je dobivala i gubila na intenzitetu u korelaciji sa stanjem na parketu, odnosno semaforu.

Puno tehničkih pogrešaka još je više podignulo tenzije, iako su vjerojatno suđene s ciljem smirivanja situacije na parketu i na klupama. Do kraja treće četvrtine Cedevita je potpuno uhvatila Cibonu pa se u posljednjih deset minuta ušlo bez prednosti na jednoj ili drugoj strani.

Puno zakucavanja, borba za svaku loptu, blokade, skokovi u napadu, pogođeni šutevi preko ruke, ali i drugi elementi košarkaške igre koje su igrači Cedevite i Cibone prikazali na parketu potpuno su opravdali epitet derbija koji je ovoj utakmici "zalijepljen" prije početka.

Treću četvrtinu košem za Cedevitu zatvara Baždarić (72:70) te na taj način postavlja prvo vodstvo Cedevite nakon početnih 2:0, Barać mu odgovara za 72:72 (kraj treće četvrtine).

Znali smo da nas očekuje vrlo zanimljivih posljednjih deset minuta. Cedevita je bolje ušla u zadnju četvrtinu i pobjegla na 86:76, ali Radošević dva puta zakucava, realizira i dodatno slobodno bacanje te dovodi Cibonu na samo -5 (86:81).

Cibona je došla i bliže, imala dva puta -2 (88:86, 90:88), ali to je bilo sve. Rudež i Draper su riješili sve dvojbe, domaći su pobjegli na 96:88, da bi Cibona samo ublažila poraz za konačnih 97:93.

Odličnu utakmicu kod Cibone je odigrao najbolji strijelac susreta Bojan Bogdanović (35 koševa, 11 skokova), a pratio ga je Leon Radošević s 20 koševa i četiri skoka. Kod Cedevite je najviše ubacio Rudež - 24 koša, a pridodao im je i četiri skoka. 18 koševa je ubacio Baždarić (uz osam skokova), 13 Kovačević, a po 12 Edwards i Draper (uz sedam skokova i deset asistencija).

Cedevita nakon deset odigranih kola u Ligi za prvaka ima odličnih 10-0 i sve je bliže prvom mjestu pred doigravanje, dok se Cibona s četiri pobjede i šest poraza još mora dosta namučiti za sudjelovanje u polufinalu hrvatskog prvenstva. Iako, ako će igrati kao protiv Cedevite večeras, dojma smo da im četvrta pozicija ne bi trebala izmaknuti.

• Obrisan korisnik02.05.2011. u 09:49
    cibona se ipak diže-konačno! kada su svi zdravi, ipak je to dobra momčad (po meni u ovom trenu 3. u Hr, malo slabija od kk mafije)! bojan opet igra strašno, kao na početku sezone...što je normalno, kada ga se ne troši na mjestu playa. rudež potvrđuje da bi ga trebalo zvati na pripreme... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik02.05.2011. u 01:45
    dobra cibona,pokazala da se definitivno dize u zavrsnici prvenstva,nazalost po njih u slucaju ulaska na final 4,krizaju se s cedevitom odma,a mislim da je cedevita ipak ove sezona iznad svih ipak u RH....
  • Obrisan korisnik01.05.2011. u 13:16
    nemoj odmah pljuvat po joki.samo se sjeti kako je izgledala zulina cibona ,a kako danas izgleda.ni ja isto nisam baš bio najzadovoljniji stavljanjem joke na mjesto trenera,al evo uspio je dić momčad u samo mjesec dana.HEA HEA CIBOSI
  • Obrisan korisnik01.05.2011. u 10:32