Cedevita okrenula i pobijedila Zagreb

Iz Sutinskih vrela:Edvard Burić • subota, 07.05.2011.

U Podsusedu je odigran derbi 12. kola Lige za prvaka. Cedevita je ugostila Zagreb Croatia osiguranje i u vrlo zanimljivoj utakmici nadoknadila visoko vodstvo gostiju iz prvog poluvremena, pobijedila 73:71 i praktički osigurala prvu poziciju pred doigravanje.

Cedevita je pobjedom nad Zagrebom došla na koračić od prve pozicije i prednosti domaćeg parketa u polufinalu i eventualnom finalu. Sastav Aleksandra Petrovića mora upisati još jednu pobjedu u posljednja dva kola, a kako u zadnjem kolu dočekuje posljednjeplasirani Zabok, to je vrlo vjerojatno samo stvar formalnosti (prije toga ih očekuje Zadar u gostima gdje bi sve već mogli riješiti).

Momčad iz Podsuseda nije najbolje ušla u utakmicu. Zagreb je poveo 11:6, a kod rezultata 11:9 treću osobnu pogrešku i privremeno hlađenje na klupi dobiva Andrija Žižić. Umjesto njega ulazi Edwards, a idući koš ubacuje Babić. I to tricu preko zaspalog i vrlo lošeg Drapera, posebno u prvom poluvremenu.

Zagreb je izgledao vrlo dobro u prvoj četvrtini koju dobiva 18:12. Već tada je bilo jasno da će ova utakmica otići na mali broj koševa, netipično za dvoboje ovih suparnika.

Mravi i drugu četvrtinu izgledaju vrlo poletno, povećavaju razliku i u dva navrata dolaze na +16 (14:30, 16:32). Zagreb je odigrao kvalitetnih 16-17 minuta, ali već pod kraj poluvremena Cedevita zahvaljujući većoj rotaciji i dužoj klupi počinje "nagrizati" razliku. Zagreb je još imao 25:38 i 29:40, ali do poluvremena je razlika samo pet koševa na strani gostiju (37:42).

U nastavku se igrala vrlo zanimljiva košarka u kojoj Zagreb nije dozvolio Cedeviti da pobjegne, ali istovremeno ni sami nisu mogli napraviti veću razliku. Košem Damira Mulaomerovića Mravi imaju 54:51, ali Cedevita preko Wrighta (jedno slobodno bacanje) i Kovačevića nakon osvojene lopte Drapera izjednačava rezultat uoči posljednjih deset minuta.

Gosti su prvi poveli na ulazu u četvrtu četvrtinu. Simon ubacuje tricu za vodstvo Zagreba (54:57). S druge strane Wright, Žižić i Rudež rade seriju i dovode Cedevitu u najveće vodstvo na utakmici - plus šest (63:57).

Ipak, sastav Ivice Burića se ne predaje i ponovno vodi. Simon zabija za 66:65 vodstvo svoje momčadi. Draper vraća prednost na stranu Cedevite (67:66), a Zagreb u idućem napadu gubi loptu 53 sekunde do kraja.

Kada Tomislav Petrović iz kuta ubacuje tricu kojom dovodi domaće na plus četiri (70:66), izgledalo je kao da je utakmica odlučena. Ali, nije bila. Žorić ubacuje slobodna bacanja, istom mu mjerom odgovara kapetan Cedevite Marino Baždarić (72:68), a onda neizvjesnost donosi Mašić postignutom tricom (72:71).

Wright zabija samo jedno slobodno bacanje nakon brzog prekršaja Zagreba, a posljednji napad ne iskorištava Luka Žorić. Cedevita je slavila drugu pobjedu nad Zagrebom u hrvatskom prvenstvu čime je izjednačila ukupan omjer pobjeda i poraza ove sezone nakon dvije pobjede Zagreba u NLB ligi.

Cedevitu je predvodio Rudež s 19 koševa i šest skokova. Pratio ga je Wright s 18 koševa i po četiri asistencije i skoka. Za goste najbolji Žorić s 24 koša i pet skokova. Po 14 su dodali Mašić (uz šest skokova) i Simon (uz devet skokova i pet asistencija).

• Obrisan korisnik08.05.2011. u 01:59
    Sto se događa s Rančićem? Simon nezasluzeno dobija tolko minuta koliko igra,Žorić standardno dobar/odličan