I Borik bez rješenja za Cara

Branko Barić • nedjelja, 08.05.2011.

U legendarnim Jazinama odigran je veliki zadarski obračun između Borika i Zadra. Zadar je još jednom pokazao tko je glavni u gradu, iako se za to morao pošteno namučiti...

Gradski derbi Zadar je priveo u svoju korist tek u posljednjoj četvrtini. Iako je bolje otvorio susret i sredinom prve dionice poveo s osam poena razlike, Borik je ubrzo odgovorio i do prvog intervala smanjio na samo minus dva. "Domaćini" su u drugoj četvrtini još pojačali, a uz pomoć silnih promašenih bacanja od strane protivnika ubrzo stigli i do svoje prednosti od osam poena razlike s kojom se odlazi na veliki odmor.

Na krilima ponovno razigranog Marka Cara Zadar na otvaranju drugog dijela radi seriju 9-0 i izjednačuje na 44:44. Do kraja treće četvrtine još uvijek je prilično izjednačeno, a u posljednjih deset minuta se ulazi s rezultatom 58:53 za formalno gostujuću ekipu. Nakon toga momčad Pine Grdovića polako ali sigurno preuzima kontrolu utakmice u svoje ruke i u 37. minuti dolazi do velikih 77:64 čime rješava pitanje pobjednika.

U konačnih 81:71 Car je ubacio 32 poena uz pet skokova i šest asistencija, Ive Ivanov je dodao 15 uz devet skokova, a Ivan Batur 14 poena. Prvo ime u momčadi Nevena Plantaka bio je Jure Škifić sa 17 poena i osam skokova.