Füchse Berlin 28:24 Göppingen
Göppingen

Füchse pobjedom na treće mjesto

Mario Glasnović • utorak, 10.05.2011.

U prvoj utakmici 31. kola njemačke Bundeslige berlinski Füchse je na domaćem parketu upisao nova dva boda pobjedom protiv Göppingena. Lisice su bile uvjerljivo bolje i ovom pobjedom skočile su na treće mjesto prvenstvene ljestvice.

Berlinski Füchse pred oko osam tisuća gledatelja je pobijedio petoplasiranu momčad Göppingena rezultatom 28:24. Lisice su pitanje pobjednika riješile u prvom poluvremenu kada su stekle veliku prednost od sedam pogodaka razlike.

Nakon deset minuta igre domaći su imali prednost od pet pogodaka razlike koja je kasnije rasla na +7. Najefikasniji pojedinac u prvome dijelu bio je nizozemski reprezentativac Mark Bult koji je postigao pet pogodaka. Na odmor se otišlo s prednošću domaćih rukometaša od sedam pogodaka razlike (18:11).

U drugome poluvremenu Füchse je "stao na kočnicu" što su iskoristili rukometaši Göppingena te su nakon desetak minuta igre prepolovili prednost Lisica, u 41. minuti je bilo 21:17. Trener Füchsea Dagur Sigurdsson nakon toga je zvao time-out što je pomoglo domaćim rukometašima koji su prednost najprije povećali na +6, a do kraja utakmice nisu dopustili gostima da ugroze njihovu pobjedu. Lisice su na kraju slavile rezultatom 28:24.

Najbolji pojedinci susreta bili su Mark Bult u domaćim redovima s devet pogodaka, od čega je pet pogodio iz sedmeraca. U momčadi Göppingena najefikasniji je bio Michael Haaß sa sedam pogodaka, a treba spomenuti i Larsa Kaufmanna koji zabio jedan manje. Hrvatski reprezentativac Ivan Ninčević u pobjedi svoje momčadi sudjelovao je s tri pogotka. Za domaću momčad igrao je i Denis Špoljarić, a u redovima gostiju nije bilo Dalibora Anušića.