HSV postao prvak Njemačke

Mario Glasnović • srijeda, 11.05.2011.

Hamburg je osvojio svoj prvi naslov prvaka Njemačke. Momčad u kojoj igraju naši Duvnjak, Vori i Lacković u prepunoj Hamburškoj Areni svladala je Gummersbach rezultatom 35:30 i na taj način matematički osigurala naslov najbolje momčadi Bundeslige.

Četrnaest tisuća gledatelja u Hamburškoj O2 Areni svjedočilo je povijesnoj pobjedi Hamburga protiv Gummersbacha. Domaćini su slavili rezultatom 35:30 i tri kola prije kraja imaju sedam bodova prednosti ispred Kiela čime su matematički osigurali svoj prvi naslov prvaka.

Od samog početka utakmice HSV je krenuo motivirano. Već nakon deset minuta domaća momčad je povela s tri gola razlike, Igor Vori zabija za vodstvo HSV-a od 8:5. Nakon toga u igru ulazi Lacković i zahvaljujući njegovim pogocima HSV podiže razliku na +6. Do se poluvremena razlika nije mijenjala pa se na odmor odlazi s rezultatom od 20:14 za HSV.

Početne minute prvoga poluvremena dobro su iskoristili Hens, Lindberg i Marcin Lijewski koji svojim golovima dižu prednost na +7 (27:20), no s dva pogotka Adriana Pfahla Gummersbach se približava na +5. Do kraja utakmice domaćini su bez poteškoća održavali svoju prednost i na kraju zasluženo slavili s rezultatom 35:30 čime su osvojili naslov najbolje momčadi u Bundesligi.

Ovaj susret ujedno je bio i dvoboj hrvatskih rukometaša. U momčadi HSV-a igrali su Duvnjak, Lacković i Vori, a za Gummersbach Somić, Vuković, Valčić i Zrnić. Igor Vori je postigao dva pogotka, a dodao je i dva isključenja, Blaženko Lacković postigao je pet pogodaka, a Domagoj Duvnjak postigao je tri gola za Hamburšku momčad. Na drugoj strani jedini raspoložen je bio Drago Vuković s četiri pogotka, ostali se nisu upisivali u strijelce.

U momčadi novog njemačkog prvaka najefikasniji su bili Hans Lindberg sa sedam i Marcin Lijewski koji je postigao jedan manje. Kod Gummersbacha je najraspucaniji bio Adrian Pfahl sa deset pogodaka.

U drugim utakmicama Flensburg i Lemgo su remizirali, bilo je 23:23, a najbolji pojedinac susreta bio je Viktor Szilagyi koji je postigao čak 13 golova. Grosswallstadt je na krilima Michaela Spatza osvojio dva boda protiv momčadi Lu.-Friesenheima (30:22).