Važna pobjeda Deportiva, Atletico poražen

Nikola Vlahović • utorak, 10.05.2011.

U 36. kolu Primere do važnih bodova u borbi za ostanak došao je Deportivo, Sporting Gijon Mate Bilića doživio je poraz od Malage, a Atletico Madrid i ovo je kolo ostao bez bodova...

Deportivo je na svom terenu tražio važne bodove jer se nalazi u crvenoj zoni te se grčevito bori za ostanak u prvoligaškom društvu, međutim, bodovi su trebali i Bilbau kako ne bi ugrozio svoju poziciju za izlazak u Europu. Gosti su odlično otvorili utakmicu te su došli do vodstva već u trećoj minuti. Nakon asistencije Carlosa Gurpegija, vratara Deportiva matirao je Gaizka Toquero. Ipak, Deportivo se vraća u igru u 22. minuti, a rezultat je poravnao Adrian.

Do kraja prvog poluvremena obje ekipe su još pogodile prečku. Prvo je gredu u 27. minuti zatresao napadač gostiju, Llorente, a pet minuta prije odmora tresla se i greda Bilbaa nakon udarca Adriana. Deportivo je u 71. minuti preokrenuo utakmicu te je došao do prednosti, a gledatelje na Riazoru obradovao je Xabier Castillo koji je matirao vlastitog vratara. Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata, a Deportivo je došao do tri vrlo važna boda.

Vezane vijesti

Nakon debakla protiv Malage Atletico Madrid tražio je nove bodove protiv Santandera. Aguero i društvo dobro su ušli u utakmicu te su do pogotka došli već u 11. minuti, a za prednost gostiju pogodio je Mario Suarez. Domaćini se nisu predali te su nastavili i dalje igrati u svom stilu, a nagrada za njihov trud stigla je u 32. minuti kada je za 1:1 pogodio Kennedy. Početkom drugog poluvremena Santander je došao u vodstvo nakon što je De Geu uspio svladati Rosenberg, a taj je rezultat na semaforu svijetlio i nakon 90 minuta.

Sporting Gijon gostovao je kod Malage, a u prvoj postavi našao se i naš Mate Bilić. Nakon deset minuta igre domaćini su poveli, a strijelac je bio Julio Baptista. U 68. minuti Malaga je povećala svoju prednost i tako riješila utakmicu, a za to je zaslužan Eliseu. Nekadašnji napadač Hajduka odradio je cijelu utakmicu.

• Cantera12.05.2011. u 01:12
    Izgleda da je Athletic ove sezone slamka spasa za Deportivo, sigurno bi Galicijanci željeli još koju s Athleticom odigrat, jel Baskii u prvoj i u ovoj drugoj su odigrali loše, a mogli su se odlijepiti od Atletica i Seville. Samo da ne ispuše Europu sad zbog ovih utakmica s davljenicima.