Barcelona osigurala naslov

Maj Gašparac • srijeda, 11.05.2011.

Nogometaši Barcelone obranili su naslov nogometnog prvaka Španjolske. Katalonski klub osvojio je svoj 21. u povijesti i treći uzastopni naslov, a titulu su izborili dva kola prije završetka prvenstva. Večerašnja utakmica Barcelone i Levantea završena je rezultatom 1:1, a jedan osvojen bod bio je dovoljan da katalonski klub osigura naslov prvaka Španjolske.

Nogometaši Levantea od prve su se minute hrabro postavili i bili opasni po gol Barcelone. Tako su već u prvih 20 minuta susreta imali tri ozbiljne prilike. U desetoj minuti Valdo nije dobro reagirao na centaršut Caiceda, a isti igrač dobro je asistirao i šest minuta kasnije, no tada Javi Venta nije uspio uputiti udarac. Nedugo kasnije pokušao je i Xavi Torres, no niti on nije bio uspješan.

Nakon što domaćini nisu uspjeli iskoristiti svoje prilike, pogodak su postigli gosti. Barcelona je povela u 27. minuti susreta kada je Seydou Keita poentirao udarcem glavom s deset metara nakon centaršuta Xavija. No, vodstvo Barcelone potrajalo je tek malo više od deset minuta.

U 42. minuti, nakon velike greške obrane gostiju, Levante je izjednačio. Nakon jednog, naizgled bezopasnog, ubačaja Pallarda Pique i Victor Valdes nisu reagirali dovoljno konkretno, a njihovu neodlučnost iskoristio je Caicedo i poravnao rezultat. Barcelona je pokušala uzvratiti par minuta kasnije kada je zaprijetio Messi iz slobodnog udarca ali nije bio precizan.

Drugo poluvrijeme konkretnije su otvorili gosti, u dobrim prilikama bili su Affelay i Messi, no nisu bili precizni. Argentinski napadač opasno je zaprijetio i u 70. minuti kada je u "slalomu" prošao nekoliko Levanteovih braniča, no njegov udarac završio je pokraj vratnice. Ostatak susreta prošao je mirno i bez većih uzbuđenja, a nakon posljednjeg sučevog zvižduka počelo je slavlje Barceloninih nogometaša.

U sjeni susreta Barcelone i Levantea u istom terminu odigrana su još dva susreta u kojima je Real Sociedad na domaćem terenu svladao Zaragozu rezultatom 2:1, a utakmica između Almerije i Villarreala završena je bez pogodaka.

U susretu Real Sociedada i Zaragoze domaćini su poveli u 24. minuti utakmice kada je poentirao Raul Tamudo, a to je bila i jedina zanimljivost u siromašnom prvom poluvremenu. U nastavak susreta konkretnije su ušli gosti i izjednačili u 53. minuti, a strijelac je bio Gabi.

Domaćini su pokušali ponovno doći no vodstva, no pokušaji Griezmanna, Xabi Prieta i Frana bili su neprecizni. Do sva tri boda Real Sociedad došao je pred sam kraj susreta, a strijelac je bio Aranburu koji je poentirao u 89. minuti nakon udarca iz kuta.

Momčad Almerije ugostila je Villarreal, a prvo poluvrijeme njihovog susreta obilježili su brojni promašaji napadača gostujuće ekipe, Nilmara, koji se nekoliko puta našao u vrlo dobrim prilikama, no nije uspio poentirati.

U drugom poluvremenu obje su momčadi mogle do pogotka, no njihovi napadači nisu bili precizni. Nogometaši Almerije posebno će žaliti za prigodom Corone koji je mogao u 90. minuti susreta osigurati domaćinima sva tri boda, no njegov udarac zaustavio je vratar Villarreala Diego Lopez.

• Obrisan korisnik12.05.2011. u 19:00
    Cestitke Barcinim igracima i navijacima sirom svijeta....Zasluzeno osvojen naslov...Do godine da bude vise konkurenata za naslov ...Pozz
  • irilov12.05.2011. u 16:02
    3 ne, 2, nego već 3 sezone na ovako nenadjebivom nivou. i da, slažem se da je lako moguće da pep oide nakon iduće sezone, posve neovisno o rezultatima. nedavno je u sportu izašla jedna kolumna u kojoj joan vehils piše o tome kako je sit svih ovih sranja od strane mourinha i madrida koja nemaju veze... [više na forumu]
    irilov
  • danchy12.05.2011. u 11:54
    svake godine je sve slađe osvajat naslove, kako "kraljevi" svake godine dovode nove igrače i trenere, zvijezde i zvjezdice tako je slađe uzimat im naslov... bravo momci... naklon do poda
    danchy
  • Obrisan korisnik12.05.2011. u 09:52
    Čini mi se (nadan se da griješin) da mu je iduća sezona zadnja i da će dići sidro u potrazi za novim izazovima..
  • Obrisan korisnik12.05.2011. u 08:29
    Odrađena utakmica u 2. brzini. Zasluzena titula. Treca u nizu. Samo da Pep ostane dugo trener.