Osasuna svladala Sevillu

Maj Gašparac • četvrtak, 12.05.2011.

U posljednje tri utakmice 36. kola španjolskog nogometnog prvenstva neodlučenim rezultatom završili su susreti Espanyola i Valencije te Herculesa i Mallorce, dok je Osasuna na domaćem terenu svladala Sevillu.

Espanyol i Valencia odmjerili su snage u Barceloni, a njihov susret završen je rezultatom 2:2. Gosti su poveli u devetoj minuti susreta kada je Roberto Soldado poentirao nakon velike pogreške braniča Espanyola Raula Rodrigueza, ali vodstvo Valencije potrajalo je tek desetak minuta. U 19. minuti susreta Osvaldo je nadmudrio braniča gostujuće ekipe Davida Navarra i mirno svladao vratara Valencije Cesara.

No, na odgovor gostiju nije se dugo čekalo. Rezultatsku prednost ponovno su izborili u 25. minuti susreta kada je lijepu akciju, u kojoj su Soldado, Bruno i Joaquin izigrali obranu Espanyola, sigurnom realizacijom završio Mata. Nakon što su ponovno poveli gosti su nastavili s napadima, no nisu uspjeli probiti obranu Espanyola.

Brojni promašaji osvetili su se Valencijinim nogometašima u 76. minuti. Tada je nakon udarca Luisa Garcije na odbijenu loptu u kaznenom prostoru gostiju najspretnije reagirao Ernesto Galan i izborio bod za domaću ekipu.

Utakmica između Herculesa i Mallorce završena je rezultatom 2:2, a nogometaši Herculesa mnogo će žaliti za propuštenom prilikom jer su nakon prvog poluvremena imali prednost od 2:0.

Domaći nogometaši vrlo su dobro ušli u utakmicu i u prvom poluvremenu potpuno nadigrali Mallorcu, a najistaknutiji u njihovim redovima bio je Sendoa koji je postigao oba pogotka za Hercules. Prvi je postigao nakon izvrsne asistencije Kika u 12. minuti, a drugi pola sata kasnije kada je volejem svladao Mallorcinog vratara Luxa.

Nogometaši Herculesa nastavili su s dobrom igrom i u drugom poluvremenu, no u posljednjih 15 minuta utakmice dogodio se potpuni preokret. Prvo je Victor smanjio zaostatak na 2:1, a samo četiri minute kasnije rezultat je poravnao Webo. Do kraja susreta dobru prigodu za domaćina imao je Trezeguet, no nije uspio poentirati te je utakmica završena rezultatom 2:2.

Osasuna je na domaćem terenu svladala Sevillu rezultatom 3:2, a njihova pobjeda još više dobiva na vrijednosti ako se uzme u obzir da su imali zaostatak od dva pogotka na poluvremenu.

Nogometaši Seville odigrali su izvrsno prvo poluvrijeme i već nakon početnih pola sata igre imali prednost od 2:0, a strijelac oba pogotka bio je Alvaro Negredo. U drugo poluvrijeme vrlo dobro su ušli domaćini i smanjili zaostatak već u 46. minuti pogotkom Kike Sole.

Osasuna je nastavila s napadima, a, Sola, strijelac izjednačujućeg pogotka, poravnao je rezultat u 86. minuti. Izjednačujući pogodak dodatno je motivirao domaćine koji su do potpunog preokreta došli tri minute kasnije, a strijelac pobjedonosnog pogotka bio je Dejan Lekić.