Varteks di Caprio 34:30 Međimurje
Međimurje

Lokalni derbi domaćima

Ivana Strahija • nedjelja, 15.05.2011.

Iako osokoljeni plaćom kojom su primili pod kraj tjedna, Međimurci ipak nisu uspjeli doći do pobjede u Varaždinu. Lokalni derbi koji je jednom bio sraz velikih klubova i igračkih imena sveden je ove sezone na skromnije gabarite, no oba su kluba dala sve od sebe ne bi li pristiglim gledateljima ponudila interesantnu utakmicu.

Varteks Di Caprio – Međimurje 34:30 (16:16)

Varaždin, dvorana na Dravi, gledatelja: 500
Suci: Gubica (Petrijevci), Milošević (Osijek).

Varteks Di Caprio: Žitnjak, Tači, Babić 1, Trojko, Žnidarić 1, Hlapčić, Vincek 9, Ledinski, Imamović, Sršen 2, Vidaček 6, Žganec 6 (2), Štimac 2, Turan 5, Prole 2, Balent (18 obrana)

Sedmerci: 2/3
Isključenja: 6 minuta

Međimurje: Kovačević, Zubac, Čužić 5, Varga 3, Jeftić 8, Krajner 4, Zadravec 3, Malović, Kvesić (13 obrana), Paponja 6 (2), Marcijuš, Martinjak, Martinčević, Herman 2, Marčec, Petek

Sedmerci: 1/2

U prvom poluvremenu se vodstvo često izmjenjuje, a prvi do zamjetnije prednosti dolaze gosti, koji su nizom od tri gola (Varga, Paponja, Čužić) došli do 6:9 u 14. minuti. To su vodstvo domaćini brzo anulirali sa svoja tri gola u nizu (Žganec i Vincek), a i na odmor se odlazi s izjednačenih 16:16.

U drugom poluvremenu Međimurci kreću bolje i uz pogotke Jeftića i Zadravca opet odlaze na +2 (16:18). Prednost gosti drže još jedno vrijeme, no tada kao da se probudio domaći Vincek, koji je s čak sedam golova (od devet ukupno), poveo svoju momčad do pobjede. U fantastičnom nizu od šest golova Varteks je došao do 24:20 u 43. minuti, iz čega se Međimurje više nije znalo vratiti.

Veliki doprinos domaćoj pobjedi dao je Balent na golu s 18 obrana, inače bivši igrač Međimurja, dok je najbolji strijelac Varaždinaca bio već spomenuti Vincek. Kod Međimurja je najuspješniji u postizanju golova bio Jeftić (8), dok je Kvesić imao 13 obrana. Treba međutim kazati da su kod Međimurja poprilično zakazali Zubac (0/6) i Herman (2/7), dok Varteks nije imao ni jednog šutera s tako lošim skorom.

U idućem kolu Varaždinci idu u goste Našičanima, dok se Međimurci spremaju za veliku utakmicu. U goste im u nedjelju 22. svibnja naime dolazi Croatia osiguranje, a nadaju se da će ugostivši velika imena hrvatskog rukometa napuniti dvoranu Graditeljske škole.