Moslavina 27:31 Nexe Našice
Nexe Našice

26. pobjeda Nexea

Sportnet • nedjelja, 15.05.2011.

Do svoje 26. pobjede u ovoj sezoni Nexe je stigao u Kutini, gdje su domaćini željeli pružiti što bolji otpor trostrukom viceprvaku Hrvatske i u tome su apsolutno uspjeli.

MOSLAVINA – NEXE 27:31 (12:13)

Kutina, ŠRC Kutina, gledatelja: 150
Suci: Siniša Bosak i Željko Herceg (obojica Varaždin)

Moslavina: Masnec 7, Sruk, Stipetić, Podvalej, Lukes 5, Barić 4, Rudar, Šušnja, Kristić (9 obrana), Kačmarčik, Slukan 5, Jurić 4, Crnojević 1, Brnas 1, Slakoper (4 obrane)
Trener: Dubravko Prelčec.

Nexe: P. Lelić (7 obrana), Buljubašić, Eter 4, F. Lelić 9, Mrđenović, Barišić Jaman, Kedžo, Markotić 4, Kapular 4, Rajković (5 obrana), Obad, Kević 4, Tomašević, Dundović, Blažević 6, Šunjić (8 obrana)
Trener: Kasim Kamenica.

SEDMERCI: Moslavina 1/2 (Jurić), Nexe 3/4 (F.Lelić 3)
ISKLJUČENJA: Moslavina 8 minuta (Slukan,Jurić,Kačmarčik,Barić), Nexe 4 minute (Markotić,Blažević)

Nexe je brzo došao do pet pogodaka prednosti (u desetoj minuti), a Mate Šunjić je brzo došao do pet obrana (u sedmoj minuti). Prednost je održavana do 22. minute, kad Moslavina serijom 5-0 dolazi do izjednačenja.

Nakon toga se, do posljednje tri minute utakmice, igralo gol za gol. Nexe je, na kraju, pogodio četiri puta u nizu i uzeo bodove. Igrom nikako ne mogu Našičani biti zadovoljni, no pobjedi u 'zube' neće gledati.

Šest se Našičana upisalo u listu strijelaca, a najraspoloženiji je bio Franjo Lelić s devet zgoditaka: "Dobro smo otvorili utakmicu pa neobjašnjivo stali, pali smo u obrani i uz nekoliko brzopletih napada vratili Moslavinu u utakmicu. Vrlo čvrstom i borbenom igrom u obrani domaćin nam više nije dao mogućnost rezultatskog bijega pa je utakmica bila neizvjesna do samoga kraja. U posljednje smo tri minute ipak napravili prednost od četiri zgoditka i na kraju pobijedili", objasnio je tijek događanja na parketu u Kutini.

Pohvalio je Lelić igru Moslavine, koja je bila čvrsta i agresivna: "Da Kutinjani su bili vrlo motivirani. Nakon našeg početnog vodstva i njihovog povratka u utakmicu ta je motivacija narasla do neba. U takvoj smo situaciji, uz našu slabiju motivaciju, imali dosta problema. No, upisali smo nove bodove i idemo dalje."

Alen Blažević je pogodio šest puta, a Eter, Markotić, Kapular i Kević dodali su svaki po četiri pogotka. Rukometaši Nexea upisali su čak 10 blokada i 12 asistencija (Markotić 5, Kević 3). Vratari su odradili svaki po 20 minuta, Šunjić (8 obrana) na početku, Perica Lelić središnji dio (7 obrana uz obranjeni sedmerac) i Goran Rajković (5 obrana) u završnici utakmice.

Moslavinu su predvodili Ivan Masnec sa sedam zgoditaka i isto toliko asistencija te Vedran Kristić s devet obrana.