Medveščak zakasnio s dobrim igrama

Ivan Trebotić • ponedjeljak, 16.05.2011.

Još jedna sezone Premijer lige se privodi kraju. Do kraja su ostala još dva kola koja ne mogu donijeti velikih promjena u poretku, tek sredina tablice koja je u dva do tri boda razmaka može donijeti nekakve novosti. U 28. kolu mogli smo vidjeti golijadu Zameta i Bjelovara, te pomalo iznenađujuće poraze Siscije i Splita.

Nakon prošlotjedne završnice u Kupu i razočaranja protiv Porečana u pofufinalu, Splićani su išli u goste Medveščaku, koji je prošlo kolo iznenadio baš te Porečane, te im uzeo bod u gostima. Poraz u Kupu ipak je ostavio traga i Splićani se nisu uspili konsolodirati za ovu utakmicu.

Prvo poluvrijeme i nije bilo toliko loše za goste. Nakon nervoznog početka, poveli su Splićani sa 6:5 da bi trener Medvjeda pozvao time-out. Domaći brzo izjednačavaju, ali Splićani vraćaju prednost na 8:7 i imaju nekoliko prilika povećati je preko kontri Varvodića (1/6, sedmerci 0/1) i promašenog sedmerca Batinovića (3/7, sedmerci 0/1). Medveščak preuzima inicijativu te preko Marinčića i Hadrovića preokreće rezultat na 12:10.

Početak drugog dijela utakmice nije donio ničeg dobrog za Splićane. Medvjedi su krenuli odlučno i povećali prednost na pet golova već u 33. minuti. Dvojac Tokić (7/7) i Handrović dotukao je goste do kraja susreta. Splićani su bili indisponirani kako Kupom i tako i samom činjenicom da su osigurali ostanak. Konačni rezultat od 32:21 bio je malo previsok poraz za ekipu Splita.

Karlovac je nakon poraza u Splitu dočekao pulsku Arenu. Počeli su Karlovčani odlično i preko Batinića vrlo brzo došli do prednosti od 4:1. Međutim još brže su je i prosuli, u 9. minuti je na semaforu svijetlilo 5:5. U 24. minuti Andrea Bašić (4/8) postiže 13. gol za minimalnu prednost Puljana. Zatim se već spomenutom Batiniću pridružuje odlični Mandalinić (9/15) i vodi svoju momčad na odmor s rezultatom 18:13.

Drugi dio utakmice nije donio Puljanima nikakvu nadu da bi iz Karlovca mogli otići s bodovima. Prvih petnaest minuta Karlovčani dobivaju osam razlike i rješavaju pitanje pobjednika, ako ga je uopće bilo. Puljane je svojim pogocima vukao Marijan Bašić (6/10, sedmerci 3/3), dok se kod domaćih još istakao vratar Bilušić s 11 obrana. Konačnom rezultatu 39:27 svoj udio za domaće je dao i Obranović sa šest pogodaka.

Susret s čak 77 golova odigrali su Zamet i Bjelovar. I jedni i drugi odigrali su utakmicu bez pravih obrana, što je naravno rezultiralo tako velikim rezultatom. Od samog početka Riječani su došli do blage prednosti koju su održavali do 19. minute kada su Bjelovarčani golom Vidakovića (7/12, sedmerci 3/5) izjednačili na 12:12. Idućih šest minuta se igralo gol za gol da bi na kraj poluvremena Zamećani ipak otišli s osjetnijom prednošću od tri pogotka. Rezultat i igra prvog poluvremena dali su naslutiti da će ovo biti susret prepun golova.

U drugom poluvremenu gosti su se nastavili boriti i pokušavali sustići domaćina. Do 40. minute Bjelovarčani smanjuju na dva razlike, ali onda Riječani s dvije serije po tri gola rješavaju utakmicu u svoju korist. Prvi put domaći su značajnije umakli u 42. minuti na 31:26, da bi opet u 51., s tri uzastopna pogotka pobjegli na 38:30.

Zadnjih deset minuta utakmice Bjelovarčani su se probudili, ali samo uspjevaju smanjiti na konačnih 40:37. Kod domaćih se istakao Babić sa sedam pogodaka, te Uzelac i stopostotni Kozina sa šest pogodaka. Vrata domaćih je vrlo dobro čuvao Đurica s 13 obrana, dok je njegov kolega s druge strane, Karabatić, skupio osam obrana.

Siscia je odlično počela protiv Dubrave i već u 12. minuti imala 7:1, prvenstveno zahvaljujući Svalini (9/12) i Špeliću (3/9, sedmerci 1/1). Nakon odličnog početka uslijedio je veliki pad u igri Siščana. Ne da nisu uspjeli sačuvati prednost do kraja poluvremena, nego su otišli na odmor s minus tri. Početni šok je probudio igrače Dubrave, koji su predvođeni Gulsunom sustigli i prestigli Siščane.

Drugi dio domaćini su nastavili istim tempom te u 44. minuti imali najveću prednost na utakmici od 20:13. Pogocima Šprema (3/6, sedmerci 0/1) i Džone (5/11) Siščani smanjuju na pet razlike, ali nedugo zatim u 51. minuti, opet je plus sedam za Dubravu. Kako je početni šok djelovao na Dubravu, tako je izgleda ova prednost djelovala i na Siščane. Od te 51. minute postižu šest uzastopnih pogodaka i dolaze na 24:23. U zadnjoj minuti Zirdum (6/12) postiže pogodak za 25:23, ali Svalina uspijeva samo smanjiti na konačnih 25:24. U ovu pobjedu Dubrave svojih 15 obrana ugradio je i vratar Totić.

U goste Gorici došao je Poreč koji je opijen uspjehom u Kupu odigrao nešto lošiju utakmicu. Goričani otvaraju susret s tri pogotka Tomia Vozaba (8/12, sedmerci 3/5), a Porečani s dva pogotka Mataije (9/11, sedmerci 3/4). Dvije trećine prvog poluvremena igralo se gol za gol da bi Goričani preko D. Vozaba (4/6) i Brozovića (5/8, sedmerci 3/3) otišli na odmor s plus šest.

U nastavku domaćini tu prednost nisu ispuštali. Zabijali su uglavnom preko Cekovića (5/6) i Dželalije (3/3), dok je vrata čuvao Crnojević sa svojih 12 obrana. U 52. minuti Porečani su preko Gudića zaprijetili na 29:28, da bi onda Goričani s četiri uzastopna pogotka riješili sve dvojbe u vezi pobjednika.