Primera División, 38. kolo, 21.05.2011, 18:00 h
Málaga 1:3 Barcelona
Barcelona

Barcelona s pričuvama pobijedila Malagu

Mario Glasnović • subota, 21.05.2011.

Barcelona je u posljednjem kolu španjolskog prvenstva slavila u gostima protiv Malage. Iako su domaćini kroz dobar dio utakmice bili dominantniji i imali loptu u svojim nogama, momčad Pepea Guardiole upisala je 30. prvenstvenu pobjedu i mirne glave može razmišljati o finalu Lige prvaka.

Pep Guardiola sedam dana prije velikog finala na Wembleyju odlučio je odmoriti svoje najbolje prvotimce te je na teren poslao rezervnu momčad. Priliku su dobili Fontas, Bartra, Alberto, Thiago Alcantara i ostali igrači koji ne igraju prečesto za vrijeme sezone. Trener domaćih Manuel Pellegrini osim ozlijeđenih Sergia Asenja i Julia Baptiste poslao je vrlo jaku momčad na teren.

Malaga je prva zaprijetila, u prvoj minuti probao je Jimenez, ali bez poteškoća je obranio vratar Katalonaca Pinto. Nekoliko minuta kasnije Barcelona je uzvratila pokušajima Bojana i Afellayja, no mreže se nisu tresle.

Vezane vijesti

Prvi pogodak vidjeli smo u 31. minuti, portugalski veznjak Duda pronašao je Urugvajca Sebastiana Fernandeza koji dovodi domaću momčad u vodstvo. Minutu kasnije Malaga je mogla udvostručiti svoje vodstvo, još jednom je u centru pozornosti bio Fernandez, no ovaj put udarac napadača prošao je uz samu vratnicu.

U 41. minuti 18-godišnji napadač Juanmi bio je u lijepoj prilici, ali njegov traljav udarac nije ugrozio vrata Barcelone. Kada se mislilo da će Malaga s vodstvom otići na odmor, Barcelona je izjednačila. Kapetan Blaugrane Bojan Krkić pao je u šesnaestercu, a sudac Carlos Clos Gomez pokazao je na bijelu točku. Iako su domaći igrači burno prosvjedovali, jedanaesterac je bio izveden. Precizan izvođač kaznenog udarca bio je Bojan koji je postigao svoj šesti pogodak u sezoni.

Nastavak utakmice ponudio je vrlo čvrstu igru u kojoj nije bilo previše prilika. Iako je Malaga kao i u prvome dijelu imala posjed lopte, nije uspjela materijalizirati svoju prednost. Prilike nisu iskoristili Enzo Maresca u 59. minuti, i dvije minute kasnije kada je pokušao Apono.

Barcelona je povela u 76. minuti. Zimsko pojačanje iz PSV-a, Ibrahim Afellay krenuo je prema golu, driblingom izbacio domaćeg braniča i precizno pogodio donji kut vratara Malage. Konačnih 3:1 postavio je mladi branič Marc Bartra koji je glavom pogodio nakon kornera kojeg je izveo Dani Alves.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao. U posljednjoj utakmici španjolskog prvenstva Barcelona je upisala svoju jubilarnu 30. pobjedu u Primeri i mirno čeka finale Lige prvaka koje se igra za sedam dana na Wembleyju.

• Obrisan korisnik22.05.2011. u 14:53
    Svaka jaca ekipa ima dobru omladinsku skolu, Barca to fino koristi u posljednjih 10 godina mozda malo manje.Svako imalo normalan bi trebao koristiti slicnu ili istu politiku .Ali u svakom slucaju ipak velika ulaganja su u te igrace jer od mozda 7 do svoje 17 godine Barca u njih ulaze a nemaju... [više na forumu]
  • The Phantom22.05.2011. u 02:36
    Thiago je najveći dragulj, triba ga samo njegovat da se razvije do kraja i bit će prejeben igrač
    The Phantom
  • Obrisan korisnik22.05.2011. u 00:14
    i bez 60% standanih igraca...boze ova Barcelona je nepobjeljiva...
  • Obrisan korisnik21.05.2011. u 22:08
    Barcina škola je čudo , sa bukvalno drugom ekipom pobjediti solidnu Malagu u gostima je za svaku pohvalu navim klincima pred kojim je svijetla budućnost. Kad se uvede "financijski fair play" i kad kupovina bude ograničena i kad klubovi budu bukvalno ovisni velikim dijelom o svom podmladku... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik21.05.2011. u 21:08
    barcelona uz sadasnjost mos def ima i buducnost, vec sad se naziru nasljednici puyola i xavija, koji su im najiskusniji igraci a imaju samo 33 i 31 godinu...za bojana bi mi bi bilo drago da uspije pep mu je pokazao da racuna na njega za sljedecu sezonu, na njemu je samo da krvavo radi preko ljeta i... [više na forumu]