Ronaldo srušio rekord Primere

Mario Glasnović • subota, 21.05.2011.

U posljednoj prvenstvenoj utakmici Real Madrid je na Santiago Bernabeu s čak osam golova ispratio Almeriju u drugu ligu. Momčad Josea Mourinha pobijedila je rezultatom 8:1, a Cristiano Ronaldo upisao se u povijest jer je sa svoja dva pogotka postao igrač s najviše golova u jednoj sezoni španjolske lige.

Real je poveo već u četvrtoj minuti utakmice, nakon dobre domaće akcije Sergio Ramos glavom je prebacio za Cristiana Ronalda koji je bio na drugoj vratnici. Ronaldo je ovim pogotkom, 39. u prvenstvu, ušao u povijesne knjige jer je prestigao legendarne napadače Telma Zarru i Huga Sancheza koji su u svojim bogatim karijerama postigli 38 golova u jednoj sezoni Primere.

Real je bio vrlo raspoložen, najprije je u 15. minuti probao Mesut Özil, a četiri minute kasnije Karim Benzema snažnim je udarcem gađao preko vrata. Deset minuta kasnije probali su Sergio Ramos čiji je udarac glavom prošao pored vrata i Cristiano Ronaldo koji nije bio dovoljno precizan.

Dudekov oproštaj

U 78. minuti utakmice Jerzy Dudek je napustio igru i zaradio ovacije cijelog stadiona. Poljski vratar je nakon četiri sezone provedene u Madridu odlučio napustiti Santiago Bernabeu gdje se nije previše naigrao jer na vratima Reala stoji nedodirljivi kapetan Iker Casillas. 38-godišnji Dudek u Real je stigao 2007. godine iz Liverpoola.

Mesut Özil u 31. minuti je pokazao zbog čega je doveden na Santiago Bernabeu. Sjajnom loptom u prostor je poslužio Emmanuela Adebayora koji je pogodio za 2:0. Almerija se nije predala, dvije minute nakon Realovog pogotka i oni su slavili. Albert Crusat je dobro centrirao, a u sredini se našao Nigerijac Kalu Uche koji je poslao loptu iza vratara Dudeka.

U 35. minuti Ronaldo je nakon lijepog driblinga loptu dodao Benzemi, francuski napadač odlično je šutirao, ali lopta je pogodila gredu. Do kraja poluvremena prilike su imali Benzema i Ronaldo, no mreže se nisu tresle.

Odmah na početku drugoga poluvremena Real je postigao svoj treći gol. Karim Benzema ušao je u šesnaesterac gdje su ga okružila trojica gostujućih igrača, ali spretni Francuz desnom nogom je uspio zabiti svoj 14. pogodak u Primeri.

Nedugo nakon toga Adebayor glavom spušta loptu za Ronalda čiji prizemni udarac završava pored vratnice. Ono što nije učinio Ronaldo u prošlom napadu, napravio je Adebayor u 52. minuti, togoanski napadač svojim pogotkom je povisio na 4:1.

Real nije stao s golovima, vratar Almerije peti put je vadio loptu iz svoje mreže u 63. minuti. U ulozi asistenta bio je sjajni Ronaldo, a hladnokrvni egzekutor je bio Benzema. Deset minuta kasnije Kaka je izveo korner, Pepe je glavom prebacio loptu do Adebayora koji postiže svoj hat-trick i povećava na 6:1.

Četiri minute kasnije Santigao Bernabeu se još jednom razveselio, Cristiano Ronaldo sjurio se prema šesnaestercu i s ruba precizno pogodio suprotni kut vratara Estebana. Bio je to sedmi pogodak Reala u ovoj utakmici, a Portugalčev 40. pogodak u španjolskom prvenstvu ove sezone.

Konačan rezultat ove sjajne utakmice postavio je mladi napadač Joselu kojem je nesebično asistirao Cristiano Ronaldo. Real je s čak osam golova napunio mrežu Almerije koja se oprašta od Primere, a Kraljevski klub morat će se zadovoljiti drugim mjestom, iako je u ovoj sezoni osvojio 92 boda i postigao nevjerojatna 102 pogotka. Prvoplasirana Barcelona postigla je sedam golova manje, ali zato ima četiri boda više od Reala.

U drugoj utakmici koja je odigrana snage su odmjerile momčadi Herculesa i Sporting Gijona. Bio je to susret koji se igrao za prestiž, budući da je Sporting još ranije osigurao ostanak u prvenstvu, a Hercules je već spakirao kofere za odlazak u niži rang. Utakmica je završila bez pogodaka, a dodajmo da hrvatski napadač Mate Bilić nije bio niti na klupi Sportinga.

• Obrisan korisnik23.05.2011. u 14:49
    Po meni post mjeseca.1. Mi - vi priča, koju obožavam2. boldovana hrpetina gluposti3. Moga bi sad nać 10 videa CR-a kako se baca pod Mourinhom, samo iz finala kupa na koji se toliko pozivaš.4. Real naša rješenje? Jel to rješenje unutar pravila nogometne igre? Ili je rješenje "lomite igrače... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik22.05.2011. u 20:11
    Nitko ne osporava Barcin nogomet, al nemojte ni vi realov. Prvi El Clasico ste nam pokazali sto znaci timski rad. Al od tog el Clasica, real vam je uzea kup, a zatim ste vi primijetili da to ne ide bez sudaca, pa je stark intervenirao, i onda lipo pepe dobia crveni da barca prodje. Ista stvar kad... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik22.05.2011. u 14:16
    Dodao bi da je najerfikasnija ekipa u LP ekipa Reala ! Ali to nije bitno.Fkt ne znam sta je sa ovom rajom , svi se kace nesto na nas pojedine koji navijaju za real.Opustite se ,ja navijam za Real od 1995 i navijat cu dok ne umrem i na spomeniku ce uz sliku biti grb reala . Ja ponekad znam uletiti... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik22.05.2011. u 13:37
    Koji si ti idiot, navijanjem za latentne homoseksualce ti je isprano i ono malo mozga što si imao. Ovo prvo boldano da ti odgovorim da dokažem odmah da si glup. Zabio je Barceloni za izjednačenje, zabio je za OSVAJANJE KUPA, zabio je Milanu, zabio je Tottenhamu, Valenciji, Atleticu i sl . To su... [više na forumu]