Sedam hrvatskih golova u potopu Löwena

Mario Glasnović • srijeda, 25.05.2011.

U posljednjim utakmicama 32. kola pobjede su zabilježile domaće momčadi. Gummersbach je uz dobro raspoložene hrvatske rukometaše slavio protiv Rhein-Neckar Löwena, a Lemgo je na domaćem parketu upisao dva boda protiv Grosswallstadta.

Hrvatska kolonija u Gummersbachu svojim navijačima je dala još jedan razlog za slavlje. Nakon osvajanja Kupa kupova, pred domaćim navijačima pobijedili su polufinalista Lige prvaka, Rhein-Neckar Löwen. Pred oko 3.500 gledatelja u Eugen-Haas dvorani Gummersbach je potpuno zasluženo pobijedio i upisao dva boda.

Nakon prvih deset minuta u kojima su momčadi bile izjednačene, Gummersbach je poveo s dva pogotka razlike. Golovima Pfahla i Wienceka poveli su s 10:8. Prednost su domaćini uspješno održavali do 25. minute kada Drago Vuković povećava na 15:11. Na odmor se otišlo s prednošću Gummersbacha od 18:14.

Domaći su uraganski krenuli u nastavak utakmice. Nakon samo deset odigranih minuta imali su prednost od osam pogodaka razlike i vidjelo se da su neraspoloženi Lavovi mislima u polufinalu Lige prvaka te da neće imati snage za preokret.

Gummersbach je na kraju slavio rezultatom 36:28. Najbolji pojedinac susreta bio je Adrian Pfahl koji je postigao 11 pogodaka. Hrvatski rukometaši bili su također raspoloženi, Igor Anić postigao je sedam golova, Vedran Zrnić zabio je četiri, a Drago Vuković dodao je tri pogotka u pobjedi svoje momčadi. Na golu je branio standardni Vjenceslav Somić, a nastup je upisao i Josip Valčić.

U drugome susretu Lemgo je na domaćem parketu bio uspješniji od Grosswallstadta. Domaći su finalistu Kupa EHF-a pobijedili rezultatom 33:27. Najbolji pojedinac u domaćim redovima bio je Holger Glandorf sa sedam pogodaka, a kod Grosswallstadta se istaknuo Steffen Weinhold sa šest golova.