Tri gola Ninčevića za drugo mjesto

Mario Glasnović • nedjelja, 22.05.2011.

Iako je HSV već osigurao naslov prvaka, Bundesliga je još uvijek zanimljiva jer se do kraja prvenstva ostale momčadi bore za mjesta koja vode u Europu i za ostanak u ligi. Füchse Berlin je pobjedom nad Ahlen – Hammom preuzeo drugo mjesto na nekoliko sati, a u pobjedi Lisica Ivan Ninčević je ugradio tri pogotka. Lacković i Vori zabili su po četiri pogotka u rutinskoj pobjedi HSV-a.

U 32. kolu njemačke Bundeslige važnu pobjedu upisao je berlinski Füchse koji je s 28:23 slavio u gostima kod momčadi Ahlen – Hamma. Lisice su na poluvremenu imale minimalnu prednost, bilo je 14:13, a u nastavku utakmice dobrom igrom su upisale dva boda kojom su barem na nekoliko sati preuzele drugo mjesto.

U pobjedi Füchsea Ivan Ninčević postigao je tri pogotka, od čega jedan iz sedmerca, a Denis Špoljarić također je igrao za berlinsku momčad. Najefikasniji pojedinci kod Lisica bili su Alexander Petersson i Konrad Wilczynski koji su zabili po pet pogodaka.

HSV je nastavio s pobjedama, iako je u prošlome kolu potvrdio svoj prvi naslov državnog prvaka. Hamburg se lako obračunao s posljednjom momčadi lige Lu.-Friesenheimom, u gostima su pobijedili rezultatom 32:26. Od naših rukometaša u strijelce su se upisali Blaženko Lacković i Igor Vori koji su postigli po četiri pogotka. Nastup je upisao i Domagoj Duvnjak koji se nije upisao u strijelce. Najbolji strijelac susreta bio je Krzysztof Lijewski sa šest golova.

Flensburg je na krilima Andersa Eggerta koji je postigao 11 golova, slavio u gostima kod Balingen-Weilstettena (28:25). Wetzlar je s 27:23 pobijedio Rheinland, a Nikola Blažičko je s Lübbeckom izgubio kod Magdeburga, bilo je 35:27 za domaćine.