Mladi Dinamovci krenuli pobjedom

Ante Dubravac • petak, 03.06.2011.

Nogometaši Dinama pobjedom na Rapidom iz Beča rezultatom 2:0 krenuli su u pokušaj osvajanja još jednog turnira Mladen Ramljak.

Uvodni dio utakmice pripao je gostima iz Beča koji su bili rastrčaniji i agresivniji. Priliku za kapitalizaciju bolje igre Rapid je imao u 20. minuti, kada je Randak ostao sam na četiri metra od gola i, kada se činilo da je situacija za Dinamo bezizlazna, pucao je visoko preko gola.

Nakon toga Modri preuzimaju inicijativu i u posljednjoj minuti prvog dijela dolaze do vodstva. Martinko je prošao nekoliko igrača po desnoj strani u uputio prizemnu loptu na koju natrčava Miškić i sigurno zabija za 1:0. Unatoč ne baš impresivnoj igri Dinamo, je s minimalnom prednošću otišao na odmor.

U drugom dijelu drugačija slika na terenu i potpuna dominacija Dinama. Već u 43. minuti Grčić pronalazi asistenta za prvi pogodak Martinka koji povisuje na 2:0. Do kraja susreta domaćin je imao još nekoliko vrlo izglednih prilika i da je Čabraja bio malo prisebniji, Rapid je mogao proći i puno lošije.

U drugom kolu Dinamo igra protiv možda i najtežeg suparnika, Villarreal. Utakmica je na rasporedu u petak, 3. lipnja s početkom u 18 sati.