Dinamo uvjerljiv protiv Villarreala

Iz Maksimira:Ante Dubravac • petak, 03.06.2011.

Mladi nogometaši Dinama odigrali su odličnu utakmicu i s uvjerljivih 4:1 slavili nad Villarrealom čime su se potpuno približili finalu turnira.

Uoči utakmice mnogi su se složili da će pobjednik susreta između Dinama i Villarreala vjerojatno i osvojiti deveto izdanje Memorijalnog turnira Mladen Ramljak.

Uvodnih desetak minuta utakmice pripada gostima, ali bez nekih izglednijih prilika. Preuzimanje kontrole na terenu Dinamo je naplatio u 32. minuti kada Šivšić odlično prolazi po desnoj strani i pronalazi Miškića kojem nije bilo teško pogoditi za 1:0.

Nakon pet minuta drugog dijela Dinamo povećava svoju prednost. Korner s desne strane izvodi Grčić, u skoku je najviši Čabraja koji neobranjivo puca za 2:0. Modri nastavljaju nizati prilike i pogađati protivničku mrežu. Treći gol djelo je Miškića koji izvodi slobodan udarac s dvadesetak metara, lopta pogađa nekoga u živom zidu i neobranjivo se odbija u golmanov donji lijevi kut.

Samo dvije minute kasnije Težak silovitim udarcem povisuje na 4:0. Nakon toga gosti potpuno gube živce i zbog preoštrih startova zarađuju čak dva crvene kartona. Ipak, do kraja susreta uspjevaju postići počasni pogodak. Odličan solo prodor Rodrigueza koji je prošao nekoliko igrača i na kraju vrlo efektno matirao nemoćnog vratara Dinama za konačnih 4:1 te izazvao veliki pljesak svih prisutnih gledatelja.

U posljednjem, trećem kolu Dinamo u subotu, 4. lipnja s početkom u 16.30 sati igra protiv Švedskog AIK-a koji do sada nema niti jedan bod.