Dynamo Kijev osvojio Ramljaka

Iz Maksimira:Ante Dubravac • nedjelja, 05.06.2011.

Nogometaši kijevskog Dynama osvajači su devetog izdanja Turnira Mladen Ramljak. U finalu su nakon izvođenja kaznenih udaraca bili bolji od imenjaka iz Zagreba.

Na samom otvaranju utakmice velika prilika za goste, ali udarac sa osam metara odlazi pokraj desne stative. Nakon toga Modri preuzimaju inicijativu i dolaze do vodstva. U 21. minuti nakon kornera najviši u skoku je Čabraja i Dinamo vodi 1:0.

8. Al Nasr

Već u idućem napadu velika prilika za drugi pogodak, ali Martinko je za malo neprecizan. Kazna je došla u 37. minuti kada Bratkov nakon centaršuta zakucava loptu pod prečku nemoćnog golmana Zelenike.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme gosti su poveli. Odličan solo prodor Buialskyja i neobranjiv udarac s vrha šesnaesterca u donji lijevi kut. Trener Dinama odmah reagira i uvodi Matea Kovačića koji odmah unosi živost i kreaciju u igru. U 55. minuti nakon kornera za goste lopta se odbija do Čabraje koji pretrčava tridesetak metara i smireno zabija za 2:2.

Do kraja utakmice obje ekipe su imale nekoliko prilika, ali bez rezultatske promijene pa se pristupilo izvođenju kaznenih udaraca. Sretniji i spretniji bili su gosti koji na kraju slave s ukupnih 6:5.

• Obrisan korisnik06.06.2011. u 19:39
    Nadam se da Kovačić neće biti novi Sandi Hudorović, pa Teo Kardum i sl. Dečko je zasad prototip profesionalca, smiren, obožava klub za koji igra i pogađaju ga porazi... Ako je još i takav talent kako kažu, nema šta, bit će igračina. On, mali Špehar u Osijeku, pa Halilović... Žao mi tog Halilovića... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik05.06.2011. u 21:21
    mali kovačić fulal penal,nema veze,glavu gore.mamić već zbraja milje na ovoj djeci.
  • aco07805.06.2011. u 19:24