RN Löwenu domaća pobjeda

Zvonka Keliš • utorak, 02.08.2011.

U prvoj domaćoj utakmici za nadolazeću sezonu Rhein-Neckar Löwen došao je do pobjede nad Wetzlarom 31:29. Rezultat je ipak, nakon ozljeda nekolicine igrača, ovdje bio sporedna stvar.

RN Löwen - HSG Wetzlar 31:29 (15:11)

RN Löwen: Fritz (13), Svensson, Lijewski (3), Schmid (2), Bielecki (4), Groetzki (6), Gensheimer (5/1), Gunnarsson (4), Roggisch (1), Šešum (1), Lund (2), Müller (3), Dippe

Trener: Gudmundur Gudmundsson

HSG Wetzlar: Marinović, Weber, Valo (5), Harmandić (1), Fäth, Jungwirth (1), Schmidt (4/2), Kristjánsson (4), Rompf (1), Mráz (1), Müller (4), Chalkidis, Hahn (3), Friedrich (5)

Trener: Genadij Chalepo

Isključenja: Schmid (2), Müller (2), Šešum (2) / Valo (2), Chalkidis (4)

Prvi test na domaćem terenu za sezonu 2011./2012., Rhein-Neckar Löwen odradio je pred 1 400 gledatelja u Mannheimer MWS dvorani. Do druge pobjede na pripremama, momčad Gudmundura Gudmundssona došla je u posljednjim sekundama utakmice. Bundesligaški konkurent HSG Wetzlar poražen je 31:29.

Tek nekoliko dana nakon završetka trening kampa, njemačka je momčad odradila novu pripremnu utakmicu. Rezultat je, pak, bio sporedna stvar, budući da su ozljede nekolicine igrača poremetile ritam priprema ove momčadi. U petak je, naime, zbog hernije diska operiran norveški pivot Bjarte Myrhol. Operacija je prošla bez problema, no, RN Löwen na njega neće moći računati sljedećih osam tjedana. Drugi problem jest ozljeda ramena hrvatskog desnog krila, Ivana Čupića, čija je operacija bila zakazana za ponedjeljak.

Uz ozljede Myrhola i Čupića, trener Gudmundsson u utakmici nije mogao računati ni na Niklasa Rußa, koji je u nedjelju s njemačkom U-21 reprezentacijom postao svjetski prvak.

Utakmica protiv Wetzlara stoga je dobro započela za goste koji su u 19. minuti vodili 8:7. Lavovi se tada bude i 5:0 serijom, uz dva pogotka Michaela Müllera, preokreću rezultat u svoju korist. Uz 13 obrana Henninga Fritza na odmor se odlazi s vodstvom 15:11 za domaćine.

U drugom poluvremenu Gudmundsson na vrata postavlja Šveđanina Tomasa Svenssona s kojim Lavovi u 42. minuti utakmice dolaze do svog najuvjerljivijeg vodstva 24:17. Igrači Wetzlara tada se bude i serijom 6:0 rade potpuni preokret sve do minute i pol prije samoga kraja utakmice. Manje probleme Lavova tada rješava njihov najefikasniji igrač te večeri, Patrick Groetzki koji uz pomoć Žarka Šešuma u posljednjim sekundama osigurava drugu pobjedu svoje momčadi na pripremama.

Iako je na kraju utakmice ponovno došlo do malog opuštanja, trener Gudmundsson nije vidio razloga za brigu: "Danas smo isprobali neke nove taktike te je trebalo računati s ovakvim stvarima. Željeli smo pobijediti i to smo učinili. Sada se okrećemo samo kvalifikacijama za Ligu prvaka, odnosno, Wild Card turniru u Kielceu koji je na rasporedu početkom rujna. To će biti jedan težak zadatak za nas.", izjavio je Islanđanin.

16Wetzlar 22574:629-5511
17Minden 23608:714-1067
18Hamm-Westfalen 25648:798-1507

• irilov02.08.2011. u 14:25
    nije lund loš, al da bi im dobro doša još jedan plej- to da...
    irilov
  • Obrisan korisnik02.08.2011. u 13:47
    sve im je ok osim srednjeg, lund je u napadu loš, a ni šešum nije igrač za ovakav klub...