Lovren i Lyon krenuli na vrh

Borna Rupnik • subota, 06.08.2011.

U prvom kolu francuskog nogometnog prvenstva najuvjerljiviji su bili Lyon i Montpellier, a pod posebnim je povećalom bio premijerni nastup "novog" PSG-a, koji je poražen na Parku prinčeva...

Prvi dan novog izdanja francuske lige na čelne je pozicije smjestio Lyon našeg Dejana Lovrena te Montpellier, koji su svoje protivnike svladali s identičnih 3:1.

Hrvatski reprezentativac Lovren odigrao je cijelu utakmicu na gostovanju kod Nice, koja je povela već u šestoj minuti preko Mouniera. Međutim, Lyon je odgovorio već u desetoj preko Lopeza i u 33. poveo preko Gomisa. Pobjedu je zapečatio Gonalons petnaestak minuta prije kraja utakmice.

Montpellier se pogocima Belhande, Dernisa i Girouda na svom terenu obračunao s Auxerreom, koji je imao više prilika i udaraca na gol, ali za kojega je jedni strijelac bio Traore.

PSG je s brojnim pojačanjima u sastavu, poput Sirigua, Biševca, Matuidija, Meneza i Gameira istrčao na svoj Park prinčeva da bi teren napustio pognute glave. Lorient kući nosi sva tri boda zahvaljujući preciznosti Quercije iz 28. minute. Javier Pastore, u skladu s najavama trenera PSG-a, još nije igrao. Minimalnu je pobjedu upisao i Caen protiv Valenciennesa, a junak dana tamo se zvao Proment.

Aktualni prvak Lille odigrao je 1:1 na gostovanju kod Nancyja, premda je mogao i bolje proći da nakon vodstva stečenog preko Debuchyja loptu u svoju mrežu nije pospremio Beria. U završnih desetak minuta Lille je zbog isključenja Berenguera imao igrača više, ali do pobjede nije mogao.

Marseille je na Velodromeu ugostio Sochaux i naposljetku morao spašavati "živu glavu", premda je od 38. minute vodio golom Lucha Gonzaleza. Naime, Martin i Nogueira donijeli su u 58. i 70. minuti preokret, a bod je Deschampsovom sastavu četiri minute poslije osigurao Remy.

Istim je rezultatom (2:2) okončan i prvi dvoboj ambicioznog Eviana TG, koji je nakon strelovitog uspona iz nižih liga stigao do prvoligaškog debija i već u 18. minuti kod Bresta vodio 2:0 golovima Sorlina i M'Madija. Ipak, nisu izdržali ni do kraja poluvremena - u minutama prije odlaska na odmor konačni rezultat postavljaju Grougi i Lesoimier.

Toulouse je Ajaccio pobijedio pogocima Devauxa u 45. i Machada u 73. minuti.

• Obrisan korisnik07.08.2011. u 08:35
    e moji kladioničari to se od psg-a i očekivalo još oni nisu uigrani treba ih izbjegavati barem 4-5 kola ja sam na toj utakmici igrao x2 na loriet(2,15) a i oni inace ne odgovaraju psg-u kao protivnik svake godine imaju problema
  • Obrisan korisnik07.08.2011. u 00:42
    Kad pomislis da je ovo PSG-ova sezona, upravo to "dokažu" i sruše mi tiket.