1. Hrvatska nogometna liga, 3. kolo, 06.08.2011, 21:00 h, Gradski stadion, gledatelja: 3000
Suci: Lukša Klaić (Konavle), Željko Grgec (Bistra), Siniša Premužaj (Varaždin)
Slaven Belupo
0:2(0:2) Dinamo
Ante Rukavina 17', 38'
Dinamo

Rukavina osigurao prvu gostujuću pobjedu

Ante Zovko • subota, 06.08.2011.

Dinamo je bez problema apsolvirao i treći prvenstveni ispit. S dva pogotka Ante Rukavine Modri su slavili u Koprivnici protiv Slaven Belupa i zadržali stopostotan učinak.

Ante Rukavina u potpunosti je iskoristio povjerenje i svojim pogocima osigurao treću 2:0 pobjedu Dinama u pohodu na sedmi uzastopni naslov. Slaven Belupo nije se pokazao kao zahtjevan suparnik Zagrepčanima i sve je praktički bilo riješeno u prvom poluvremenu.

Kako su bili gotovo kompletni, Farmaceuti su prilično čvrsto i otvoreno dočekali prvaka. Već u četvrtoj minuti Purić je pokazao da se domaći ne šale kad je Kelava njegov udarac morao izbiti ispod prečke u korner.

Kako to obično biva u prvenstvu, Dinamo je s vremenom počeo dominirati u posjedu lopte i kontrolirati utakmicu. U 11. minuti sudac je odmahnuo kad je Bušić pao šesnaestercu nakon kontakta s Vidom, a ubrzo su gosti poveli.

Sammir je sjajnom loptom sa sredine terena u 17. minuti proigrao Rukavinu, a napadač potvrđuje sjajnu formu na početku prvenstva. Izbacivši iz igre Kokalovića, pospremio je loptu u suprotni kut.

U 38. minuti krenula je brza akcija Modrih u kojoj je izmijenjena strana i Leko je fino ubacio Rukavini. Šibenčanin prihvaća loptu i preko Grgića postavlja, pokazalo se, konačni rezultat, ponovno u Rodićev suprotni kut.

Nastavili su Modri mudro čuvati loptu (i povoljan rezultat) pa je zaredalo nekoliko prekršaja (i žutih kartona). Jurčić umjesto indisponiranog Beqiraja Rukavini pridružio Krstanovića, a Koprivničani su neuspješno pokušavali iskoristiti nekakvu priliku za kontru. Međutim, njih skoro da i nije bilo, a i prigode iz prekida nisu davale ploda.

Visoki napadač Dinama pokazao se kao mnogo opasnije rješenje. U dvije minute natjerao je Rodića na dvije zahtjevne intervencije. Prvo je pucao glavom, a onda je natrčao na Sammirov ubačaj i promašio s visine peterca.

Kako je konačni ishod već bio prilično izvjestan, trener je povjerenje u zadnjih dvadesetak minuta povjerio i Leandru Cufreu koji je zamijenio Vrsaljka, i to na desnom beku. Zadnjih deset minuta dobio je i mladi Mario Šitum.

Pokazala se to kao dobra odluka jer je utakmica izgubila, osim na neizvjesnosti, i na ritmu i borbenosti. Dinamo je iskusno i mirno priveo treću pobjedu u ovom prvenstvu, prvu gostujuću.

• Mihalj07.08.2011. u 12:52
    već ste pomalo dosadni s tim tomečakom da ne govorim o postovima tipa, joj bojim se kaj će biti kad dinamo naleti na jačeg protivnika
    Mihalj
  • Obrisan korisnik07.08.2011. u 12:19
    ekipi je bitniji nepostojeći opsajd od genijalnosti sammira.svaka čast na fotki :)
  • Obrisan korisnik07.08.2011. u 12:10
    hoće više ovaj alien stavit tomečaka!!!
  • chepo07.08.2011. u 11:35
    Zar nije tomečak moga zamijenit Vrsaljka nego Cufre?!?! Mamićeva agencija me zbilja iznenadila
    chepo
  • Obrisan korisnik07.08.2011. u 10:18
    zrinki pa taj krstanović je za ovog bečiraja maradona pa on nebi dso gol ni da nema nikog na golu