1. Hrvatska nogometna liga, 3. kolo, 07.08.2011, 20:00 h, Split, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 10.000
Suci: Andrej Burilo (Osijek), Petrović (Valpovo), Berger (Osijek)

Teška pobjeda Hajduka

S Poljuda:Bernard Jurišić • nedjelja, 07.08.2011.

Nakon europskog razočaranja i kiksa u Zadru, Hajduk je teškom mukom uspio pobijediti Rijeku i zaustaviti daljnje produbljenje krize. Bljeskovi Vukušića i Andrića donijeli su pobjedu Splićanima protiv vrlo dobre Rijeke...

Loš ulaz u sezonu, ispadanje od Stokea u Europskoj ligi i poraz u Zadru nametnuli su Hajduku apsolutni imperativ pobjede u Jadranskom derbiju protiv Rijeke. Krasimir Balakov opet je malo izmiješao snage, u igru od prve minute poslao Kukoča i Ahmada, a na klupi ostavio Tomasova i Vukovića.

Izostao je početni pritisak domaćina, štoviše, gosti su preko Križmana prvi zaprijetili već u 5. minuti, a na prvi Hajdukov udarac čekalo se 24 minute. Anasov pokušaj Lisjak je lako ukrotio.

No, dvije minute kasnije bio je nemoćan. Odličan dalekometni ubačaj Lime s lijevog krila preletio je Lisjaka i otišao na drugu vratnicu, tamo je loptu glavom dočekao Ante Vukušić i spremio u mrežu za Hajdukovo vodstvo.

Sedam minuta kasnije Hajduk je mogao udvostručiti prednost. Braća Sharbini složila su opasnost, Anas je izašao oči u oči s Lisjakom, pokušao ga prebaciti, ali ga nije nadmudrio. Riječani su prvi put opasnije uzvratili u 42. minuti, no Inoha je blokirao udarac Gutierreza.

Na poluvremenu je Balakov Vukušića zamijenio Vukovićem, koji već u 48. minuti propušta veliku prigodu nakon ubačaja Lime. Ipak, gosti su preuzeli loptu u svoje noge u prvom dijelu drugog poluvremena i u 66. minuti su ih samo centimetri dijelili od izjednačenja. Maloča je oklijevao u vraćanju lopte Subašiću, iza leđa mu je utrčao Pilčić, prebacio Subašića i pogodio - gredu.

Riječani su nastavili s boljom igrom u drugom dijelu, a Subašić je krajnjim naporom u 70. minuti ispod grede izvadio pokušaj Čuline. Činilo se da je Rijeka bliže izjednačenju nego Hajduk drugom pogotku, no dogodilo su baš ovo drugo.

Vrlo dobri Portugalac Lima prisilio je Čavala u 78. minuti da izbije loptu u korner, a od tamo je Tomasov naciljao glavu Srđana Andrića u sredini, a Hajduk je udvostručio prednost.

No, samo je četiri minute Hajdukova prednost bila dva pogotka. Gutierrez je prohujao pored Oremuša na lijevom krilu, njegov ubačaj Subašić je kratko odbio, na loptu je natrčao Andro Švrljuga i zakucao je u mrežu za povratak Rijeke i neizvjesnosti u utakmicu.

Neizvjesnosti ipak nije bilo, gosti nisu uspjeli opasnije ugroziti Hajdukova vrata do kraja, Hajduk je uspio sačuvati tešku, ali važnu pobjedu. Rijeka je u drugom poluvremenu djelovala bolje, no nije uspjela konkretizirati kruženje oko Hajdukovog kaznenog prostora.

• Obrisan korisnik08.08.2011. u 10:16
    To i mene nervira. Triba priznat da je Dinamo treuntačno bilji od nas. A prvenstvo se igra malo više od 2-3 kola. Je da djeluje da se klub napokon organizira na svim razinama i počima djelovat kako triba, ali nam fale još barem 3 igrača ( desni bek, livi vezni i playmaker ) da bi se mogli boriti sa... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik08.08.2011. u 10:02
    Evo u ovom postu je dovoljan dokaz kako neki Hajdukovci a vjerojtano i igrači razmišljaju.Neka smo mi dobili Dinamo,to je dokaz da smo bolji a boli nas ona stvar za druge utakmcie,to ćemo reć da nas je sudac pokrao.Međutim,postiji jedna malena stvar koja govori suprotno,a to je dragi moji... [više na forumu]
  • Mihalj08.08.2011. u 10:02
    uvik nas uspijete dobit? ajd dobro..
    Mihalj
  • Obrisan korisnik08.08.2011. u 09:54
    Da, 10000 gledatelja. Ako nisi gleda ili bija na utakmici bolje šuti. Snimku sjevera možeš vidit i više nego dobro, a istok je bija više nego pola pun.
  • Obrisan korisnik08.08.2011. u 00:44
    nije da sad ode prican ko zna sta,ali vi purgeri se ne javljajte jer koliko god hajduk bia los uvik vas uspijemo dobit!druga je stvar sta su oni u kurcu pa nisu nabrijani na ostale momcadi,al molin vas lipo da se ne javljate!