1. Hrvatska nogometna liga, 3. kolo, 05.08.2011, 20:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 1000
Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Hrvoje Barišić (Osijek), Goran Pataki (Đakovo)

Ante Dubravac • petak, 05.08.2011.

Utakmicom između Lokomotive i Šibenika otvoreno je treće kolo Prve HNL. Uspješnija je bila Lokomotiva rezultatom 2:0. Ovom pobjedom Lokosi su bar na neko vrijeme preuzeli vodeću poziciju na ljestvici.

Niko Tokić
52'
13
Boris Pešić
63'
20
Toni Španja
84'
Vjekoslav Lokica

Nakon dva gostovanja u Varaždinu i Zaprešiću s kojih su se vratili s osvojena četiri boda nogometaši Lokomotive odigrali su i prvu domaću utakmicu, a gost je bio Šibenik kojeg je pratilo dvadesetak navijača.

Uvodni dio utakmice protekao je u skladu s tradicijom susreta između Lokomotive i Šibenika. Izjednačena borba koja se odvijala između dva šesnaesterca, ali bez opasnosti za vratare. Prvu pravu priliku imao je Šibenik kada Ivan Brečević izlazi sam pred domaćeg vratara, ali loše puca pa rezultat i dalje ostaje bez promijene.

Konačno, nakon točno 387 minuta susreta između ova dva suparnika gledatelji su vidjeli i prvi pogodak. Poslije kornera za Lokomotivu, lopta se odbija do Domagoja Antolića koji s petnaestak metara zabija za 1:0.

Samo tri minuta kasnije domaćin dolazi do 2:0. Lijepu akciju Lokosa iz blizine završava još jednom Antolić i postavlja rezultat s kojim se otišlo na odmor.

Drugo poluvrijeme proteklo je u laganoj dominaciji Lokomotive koja je imala nekoliko poluprilika. Međutim, malobrojni gledatelji do kraja susreta nisu vidjeli ništa ozbiljnije pa je utakmica završila rezultatom 2:0.

Posljednji sučev zvižduk ujedno je označio da Lokomotiva dolazi na prvo mjesto prvenstvene ljestvice sa sedam bodova dok su gosti ostali na tri boda osvojena u prošlom kolu protiv Varaždina.