Marin Vuković • ponedjeljak, 15.08.2011.

Aktualni francuski prvaci, nogometaši Lillea, i nakon dva odigrana kola nove sezone ne znaju za pobjedu. Danas su pred svojim navijačima poraženi od Montpelliera, a nešto bolje prošao je viceprvak Marseille, koji je i ovog vikenda uknjižio remi.

Nakon što su u prvom kolu na gostovanju kod Nancyja podijelili bodove, nogometaši Lillea nadali su se pred svojom publikom ugrabiti i prvu ovosezonsku pobjedu, no njihove planove pokvario je Montpellier i sa stadiona Lille Métropole odnio sva tri boda.

Za pobjedu gostiju najzaslužniji je napadač gostiju Olivier Giroud, koji je 20 minuta prije kraja utakmice lijepo prsima primio loptu u srcu domaćeg šesnaesterca i svojoj momčadi osigurao stopostotan učinak nakon dva odigrana kola.

Niti viceprvaku Francuske u ovoj sezoni ne cvjetaju ruže. Marseille je nakon domaćih 2:2 sa Sochauxom danas podijelio bodove i s Auxerreom, premda je nakon prvih 45 minuta pogocima Loica Remyja i Andrea Ayewa došao do prednosti od dva pogotka.

U nastavku je pak uslijedio povratak domaćina, pa je već u 46. minuti Alain Traore vratio Auxerre u utakmicu, a devet minuta prije kraja Roy Contout postavio konačnih 2:2.

"Frustrirajuće je imati prednost od dva pogotka i potom otići kući samo s bodom. Mislim da u nastavku utakmice nismo ni izašli iz svlačionice", ljutito je nakon utakmice izjavio trener Marseillea Didier Deschamps.

U trećoj nedjeljnoj utakmici novi prvoligaš Evian došao je do povijesne, prve pobjede u elitnom razredu francuskog nogometa. Pogotkom Khelife početkom drugog poluvremena slavili su s minimalnih 1:0.