Podravka uzela prvi naslov ove sezone

Zvonka Keliš • utorak, 16.08.2011.

Finale turnira u mađarskom Erdu donijelo je susret rukometašica Podravke Vegete te Veszprem Barabasa u kojemu su u konačnici bolje bile hrvatske prvakinje s 32:30.

Veszprem Barabas - Podravka Vegeta 30:32 (17:27)

ERD - Batthyany Tornacsarnok; Gledatelja: 400
Suci: Zsolt Szegedi i Tomas Unyatinszki (obojica Mađarska)

Veszprem Barabas: Kiss (12+0), Lenguel (-+0); Azari 4, Nagy 2, Szambadfi 1, Farkas 1, Bulath 10(4), Palotás, Borkowska 1, Majer, Selmeczi, Mayer 5, Emberovics 5, V. Füldes, K. Füldes 1, Hnaczuikkel
Trener: Janos Gyurka

Podravka Vegeta: Žderić (7+1), Jelčić (4+2), Kapitanović (-); Kožnjak, Pongrac, Šenvald, Petković, Božić, Gvoić, Gaće 2, Damnjanović 9(3), Milanović Litre, Havić, Tatari 7, Horvat 7(2), Pušić-Koroljević 6
Trener: Neven Hrupec

Sedmerci: Veszprém Barabás 8(4), Podravka Vegeta 7(5)
Isključenja: Veszprém Barabás 6 minuta (Emberovics 2+2, Farkas 2), Podravka Vegeta 14 minuta (Gaće i Milanović Litre 2+2, Damnjanović, Havić Horvat)

Rukometašice Podravke Vegete osvojile su svoj prvi naslov ove sezone. Nakon završetka prvoga dijela priprema nastupile su na turniru u mađarskom Erdu gdje su im pobjede nad Debrecenom i domaćom ekipom Erda, osigurale prvo finale sezone. Koprivničanke su u završnici natjecanja snage odmjerile s ekipom Veszprem Barabasa te su na kraju napete utakmice odnijele pobjedu 32:30.

U malom finalu, točnije, borbi za treće mjesto slavila je ekipa francuskog Metz Handballa. Sudionice Lige prvakinja bile su bolje od Debrecena 34:23 (16:10). Peto je mjesto, pak, pripalo domaćem Erdu koji je svladao Alco Fehervar 31:28 (12:12).

Odlično je u utakmicu krenuo Veszprem, predvođen bivšom igračicom Podravke, Anitom Bulath, koja je, kako kaže trener Podravke, Neven Hrupec, upravo u finalu odigrala utakmicu života. Nakon sedam minuta igre Mađarice su držale prednost od pet pogodaka (7:2), no, Koprivničanke se nisu predavale. Odličan nastup Sanje Damnjanović, Lidije Horvat, Mirande Tatari, Nikice Pušić-Koroljević te samih golmanica osigurao je izjednačenje te odlazak na odmor s rezultatom 17:17.

U nastavku su Mađarice sve više griješile, dok su Hrvatice pokazivale što znaju i umiju. Zajedništvo i prije svega mirnoća dovele su Podravku u vodstvo, a nakon toga i do konačne pobjede 32:30.

Najefikasnija u redovima pobjednica bila je Damnjanović s devet postignutih pogodaka. Tatari i Horvat zabile su sedam golova, dok je Žderić sakupila isto toliko obrana. Najbolja kod Veszprema bila je Bulath s deset pogodaka.

Po završetku turniru proglašene su i najbolje rukometašice. Miranda Tatari proglašena je najboljom igračicom turnira, dok je Anita Bulath postigla najviše pogodaka, njih 30. Titulu najbolje golmanice odnijela je Almadine Leynaud iz ekipe Metz Handballa.

Nakon kratkog slavlja u autobusu Koprivničanke su se vratile kući. Pred njima je dan odmora nakon kojeg slijede novi naporni treninzi te pripremna utakmica sa Zvezdom.