Drame u Slatini i Belišću, Radnik uvjerljiv

Marko Domljanović • srijeda, 24.08.2011.

Nakon uvodnih utakmica u utorak, nastavljeno je pretkolo Hrvatskog nogometnog kupa. Prava drama i veliki preokret viđeni su u Slatini, a ništa manje uzbudljivo nije bilo ni u Belišću...

Radnik je u Sesvetama dočekao Međimurje i glatko pobjedio sa 3:0. Goste je načeo Domagoj Bešlić u 19. minuti, a samo šest minuta kasnije Denis Cerovec zabija za 2:0. Svaku nadu gostima uništio je Zoran Kulašević u 86. minuti.

Vrbovec je bio bolji Moslavine sa 2:0. Domaćini su došli u vodstvo u 53. minuti pogotkom Matije Dimovića, a konačan rezultat postavlja Igor Gusak u 83. minuti.

U Slatini su se susreli istoimeni domaćin i momčad Podravca. Nakon što se činilo da će Slatina golovima Danijela Ciglara u 4. i Josipa Džanka u 27. minuti na odmor ponijeti veliku prednost, nadu gostima vraća Antonijo Grgić pogotkom u posljednjim trenucima poluvremena. Isti igrač zabija za poravnanje u 68. minuti, a rijetko viđen preokret dovršava Rade Križanović i to u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Strmec je ugostio Graničar i upisao minimalan poraz. Pogodak koji se pokazao odlučujućim djelo je Vjekoslava Jurakovića iz 8. minute.

U Petrinji je domaća Mladost ugostila Novalju. Domaćini su poveli već u 5. minuti zahvaljujući Marku Korečiću. Početkom drugog poluvremena, točnije u 52. minuti, Mario Malbašić pogađa za 2:0. Gosti su uspjeli brzo odgovoriti preko Marka Sliška u 64. minuti, ali Josip Jendrić u 76. minuti postavlja konačnih 3:1.

Belišće i Rudeš odigrali su uzbudljivu utakmicu koja je završila jedanaestercima. Belišće je povelo u 11. minuti pogotkom Davora Kovačevića, a već do poluvremena gosti su u potpunosti preokrenuli utakmicu golovima Marija Ćubela u 21. i 39. minuti. Ipak, Belišće se uspijeva spasiti od ispadanja u 80. minuti zgoditkom Tome Takalića, ali ispostavilo se da je to bilo samo odgađanje neizbježnoga - Rudeš je slavio u ruletu kaznenih udaraca i s ukupnih 4:6 prošao dalje.

U Gojancu Plitvica nije imala sreće, iako se protiv Opatije domaća momčad dobro držala punih 90 minuta. Kako je rezultat bio 2:2, igrali su se produžeci, a u 114. minuti je Opatija postigla gol za pobjedu.