Petrić strijelac, Jajalo asistent u golijadi

Mario Glasnović • subota, 27.08.2011.

U susretima četvrtog kola njemačke Bundeslige vidjeli smo čak 17 golova. Najzanimljivije je bilo u Hamburgu gdje je HSV izgubio od Kölna rezultatom 4:3. Bayern je na krilima Gomeza slavio protiv Kaiserslauterna, a Hrvati u Wolfsburgu doživjeli su težak poraz od Freiburga.

Bayern je nastavio s pobjedama u Bundesligi. Na gostovanju kod Kaiserslauterna Bavarci su slavili s 3:0. Za domaću momčad od prve minute je igrao Ivo Iličević, dok Stiven Rivić nije bio u konkurenciji za ovaj susret. Kod Bayerna zbog ozljede nije bilo Olića, a Danijel Pranjić cijelu utakmicu bio je na klupi Bayerna.

Bayern je bio bolja momčad u ovome susretu i zaslužno je upisao nova tri boda, a zanimljivo je da su dva gola postigli iz jedanaesterca. U 37. minuti branič domaće momčadi igrao je rukom, a sudac Peter Gagelmann pokazao je na "bijelu točku". Precizan izvođač prvog kaznenog udarca bio je Mario Gomez. S minimalnim vodstvom Bayerna otišlo se na odmor.

Nakon samo deset minuta nastavka Bayern je udvostručio svoju prednost. Rodnei u šesnaestercu neoprezno ruši Thomasa Müllera, a Gagelmann je još jednom dosudio najstrožu kaznu. Gomez je opet uzeo loptu i šutirao, njegov udarac je obranio vratar Trapp, ali Gomez je iz odbitka ipak pogodio za 0:2. Sjajni Gomez je svoj hat-trick upotpunio u 69. minuti kada je postavio konačnih 3:0. U posljednjim minutama utakmice Ivo Iličević je zbog neopreznog i nepotrebnog starta nad Timoščukom zaradio crveni karton.

Pravu golijadu vidjeli smo u Hamburgu gdje su snage odmjerile momčadi s hrvatskom igračima. Petrićev HSV ugostio je Köln u čijim redovima su od prve minute igrali Mato Jajalo i Miro Varvodić.

Mladen Petrić doveo je Hamburg u vodstvo u 11. minuti. Hrvatski reprezentativac precizno je pogodio s "bijele točke" i tako donio svojoj momčadi prednost. Köln je izjednačio samo deset minuta kasnije, Adil Chihi pogodio je za 1:1 nakon asistencije Peszka. Do kraja poluvremena nismo vidjeli više pogodaka, ali zato su se mreže tresle u nastavku.

Lukas Podolski nakon ulaska u igru asistirao je slovenskom napadaču Milivoju Novakoviču za vodstvo Kölna. Domaći se nisu predali, u samo tri minute uspjeli su okrenuti rezultat u svoju korist. Najprije je debitant Slobodan Rajković izjednačio na 2:2 u 59. minuti, a u 62. odlični južnokorejski napadač Heung Min Song pogađa za 3:2.

Do kraja utakmice gosti su napravili još jedan preokret. Mato Jajalo asistirao je Clemensu u 84. minuti za 3:3, a pobjedu od 4:3 za Köln u ovoj sjajnoj i uzbudljivoj utakmici postavio je McKenna dvije minute prije kraja utakmice.

Hrvatska kolonija u Wolfsburgu neočekivano je izgubila u gostima od Freiburga. Vukovi su teško stradali u porazu od 3:0. U redovima Wolfsburga vidjeli smo nastupe trojice naših nogometaša. Mario Mandžukić igrao je od prve minute i imao je nekoliko prilika za pogodak, a najbliže je bio u 56. minuti kada je pogodio stativu. Srđan Lakić odigrao je drugo poluvrijeme za Wolfsburg, a debi je ubilježio i Hrvoje Čale koji je odigrao posljednjih 26. minuta i dobio je žuti karton u 88. minuti utakmice.

Freiburg je već nakon prvih 45 minuta imao vodstvo od 2:0. Golovima Bartha u 30. i Jendrišeka u 40. minuti napravili su veliku razliku koja se kasnije pokazala nedostižnom za momčad Felixa Magatha. "Točku na i" u porazu Wolfsburga stavio je Maiadi u 59. minuti utakmice.

Pobjede su u ovome kolu zabilježile momčadi Werdera i Nürnberga. Werder je u gostima slavio kod Hoffenheima, bilo je 2:1 za goste. Joe Šimunić i Boris Vukčević nisu konkurirali za ovu utakmicu. Nürnberg je s 1:0 slavio pred domaćom publikom protiv Augsburga. Strijelac jedinog pogotka na utakmici bio je Esswein u 76. minuti.

• johnny00828.08.2011. u 15:12
    teško zabit hat-trick ak das dva gola iz penala...
    johnny008
  • The Phantom27.08.2011. u 19:48
    Ne bi se puno čudija ako Hsv ispadne iz lige
    The Phantom
  • Obrisan korisnik27.08.2011. u 19:44
    Nevjerojatno mi je da Wolfsburg može ovako loše odigrat... Pogotovo nakon što sam ih gledao protiv Bayerna gdje su bili ravnopravni.
  • gangrena27.08.2011. u 18:12