Bundesliga, 4. kolo, 27.08.2011, 18:30 h
Bayer Leverkusen 0:0 Borussia Dortmund
Borussia Dortmund

Prvak remizirao u Leverkusenu

Mario Glasnović • subota, 27.08.2011.

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa njemačkog prvenstva snage su odmjerile momčadi Bayera i Borussije Dortmund. Utakmica je završila bez pogodaka, ali zato su susret obilježila dva crvena kartona, po jedan s obje strane.

Pred prepunom BayArenom u Leverkusenu aktualni prvak Njemačke tražio je pobjedu. Obje momčadi su članovi ovosezonske Lige prvaka pa je ovaj susret popraćen s dodatnom medijskom pažnjom. Ivan Perišić nije bio uvršten u prvu postavu gostujuće momčadi.

Bayer je bolje otvorio utakmicu. U petoj minuti sjajnu priliku imao je domaći napadač André Schürrle. Leverkusenova "devetka" izašla je sama pred vratara Weidenfellera, ali Dortmundov čuvar mreže izašao je kao pobjednik u tome susretu.

Leverkusen je bio dominantniji u prvome poluvremenu, no osim nekoliko udaraca izvan šesnaesterca nije bilo previše prilika. Pravu šansu imao je Stefan Reinartz u 23. minuti. Nakon prekida glavom je uputio udarac, no Weidenfeller je sjajnom refleksnom reakcijom obranio udarac i sačuvao svoju mrežu. Borussia je uzvratila prilikom Roberta Lewandowskog i Shinjija Kagawe, ali mreže se nisu tresle.

Na odmor se otišlo s rezultatom 0:0, a u posljednjih nekoliko minuta prvoga poluvremena domaći igrači Michael Kadlec i Renato Augusto bili su iznimno nervozni pa je sudac Wolfgang Stark podijelio žute kartone spomenutoj dvojci.

U prvih nekoliko minuta nastavka nije bilo prezanimljivih događaja, a onda je došla 65. minuta. Domaći branič Michal Kadlec zbog preoštrog starta je dobio izravan crveni karton pa je Leverkusen imao tešku zadaću do kraja susreta.

Ivan Perišić u igru je ušao u 63. minuti umjesto Kevina Grosskreutza. Hrvatski reprezentativac četiri minute nakon ulaska imao je sjajnu priliku za postizanje pogotka, odlično je reagirao na centaršut i iz voleja uputio udarac prema golu, ali domaći vratar obranio je udarac.

Još jedan crveni karton vidjeli smo u 77. minuti. Nervozni Mario Götze zbog nesportskog ponašanja natjerao je Wolfganga Starka da još jednom pokaže crveni karton. U posljednjih desetak minuta prvog poluvremena bilo je prilika s obje strane, ali mreže se ipak nisu tresle. Susret je završio bez pobjednika.

U sljedećem kolu Bayer iz Leverkusena putuje u goste kod Augsburga, a Borussia će u Dortmundu dočekati berlinsku Herthu čiji je kapetan naš Andre Mijatović.