Premiership, 3. kolo, 27.08.2011, 13:30 h
Wigan 2:0 Queens Park Rangers
Queens Park Rangers

Wigan kaznio promašaje QPR-a

Ante Zovko • subota, 27.08.2011.

Queens Park Rangersi nakon utakmice u Wiganu moći će reći kako su učinili sve za pobjedu, međutim na kraju odlaze s dva gola u mreži koja su domaćina privremeno podignula na vrh Premier lige.

Drugi ogled trećeg kola Premiershipa donio je puno bolji nogomet nego dvoboj na Villa Parku. Wigan je slavio 2:0 protiv Queens Park Rangersa iz dvije prilično sretne situacije.

Posljednji put Wigan i Queens Park Rangersi sreli su se u Championshipu 2005. Na Wiganovu DW Stadiumu odigrali su 0:0, a od početka njihovog današnjeg premierligaškog ogleda bilo je jasno da neće tako opet završiti.

Već u prvih 15 minuta obje su momčadi promašile tri-četiri izgledne prilike. Connolly je u 24. prebacio prečku, a u 26. Di Santo nije uspio prevariti gostujućeg vratara kad je pokušao pogoditi suprotni kut.

Uspio je u 41. minuti, i to kako. Rodallega je malo zadržao loptu na rubu šesnaesterca i pripremio udarac za Di Santa čiji volej odsjeda u gornjem kutu za spektakularnih 1:0. Mogli su se Rangersi vratiti u igru na samo isteku poluvremena. Taarabtov udarac vratar Al-Habsi odbija u stativu.

Zadovoljan vodstvom, Wigan je u drugom poluvremenu pokušavao što više zadržati loptu i to mu je uglavnom uspijevalo. Igra je umrtvljena, a domaćin je u 66. minuti dočekao priliku da zada kobni udarac.

Opet je u glavnoj ulozi bio Franco Di Santo. Ciljao je desni kut s vrha šesnaesterca, ali se od Peronea lopta odbila i potpuno promijenila putanju. Završila je u lijevom kutu gola nemoćnog Kennyja.

Nakon nekolicine zamjena, pritisnuo je QPR i Taraabt je u 78. opet natjerao Al-Habsija na refleksnu obranu. Pokušavali su gosti i do kraja ugroziti domaći gol, ali danas kao da im nije bilo suđeno.

• Obrisan korisnik27.08.2011. u 17:39
    Splico, nadam se da ti profesorica iz hrvatskog ne čita komentare!
  • Obrisan korisnik27.08.2011. u 17:19
    Bravo Wigan gleda san utakmicu odlicna je bila mogi su i pobjediti QPR al brate sta su falili to je za ubit se al na kraju su zasluzeno pobjedili Wigan