Marin Vuković • nedjelja, 28.08.2011.

Nogometaši Manchester Uniteda na impresivan su način odgovorili na izazov njihova gradskog rivala i u fantastičnoj utakmici na Old Traffordu razmontirali momčad Arsenala, napunivši im mrežu s čak osam pogodaka.

Utakmica koja je Arseneu Wengeru trebala poslužiti kao dokaz da se i s golobradom i neiskusnom momčadi ipak može oduprijeti najjačim klubovima Premier lige na kraju je potvrdila bojazan Arsenalovih navijača. Topnici su na Old Traffordu doživjeli rijetko viđenu katastrofu, aktualni ih je prvak razbio s 8:2 i ponovno preuzeo vrh prvenstvene ljestvice.

Impresivnu utakmicu još jednom je odigrao Wayne Rooney, koji je hat-trickom istaknuo kandidaturu za najboljeg strijelca sezone, dva je pogotka dodao također odlični Ashley Young, a po jedan su djelo Nanija, Ji-Sung Parka i Dannyja Welbecka.

Utješne pogotke Arsenala postigli su Theo Walcott i Robin van Persie, a valja spomenuti kako je David de Gea upravo kapetanu Topnika obranio i jedanaesterac. Arsenal ni ovu utakmicu nije završio s 11 igrača, zbog dva žuta kartona isključen je Carl Jenkinson.

Iz pera mnogih otočkih analitičara, ali i iz redova simpatizera Arsenala uoči derbija na Old Traffordu mogle su se čuti prognoze kako se Topnici u ovakvom sastavu teško mogu nositi s mladom i potentnom momčadi Uniteda, no malo tko mogao je očekivati ovakav debakl gostiju iz Londona.

Arsenal je izdržao tek polovicu prvoga poluvremena, doduše u podređenom položaju, a kada se Unitedu otvorilo bilo ga je teško zaustaviti. Mrežu Topnika u 22. minuti načeo je Danny Welbeck nakon vrlo loše reakcije obrane Arsenala i vratara Szczesnyja. Welbeck je time potvrdio sjajnu formu, ali je nešto kasnije zbog ozljede zadnje lože morao ustupiti mjesto Javieru Hernandezu.

Veliku priliku za povratak u utakmicu Arsenal je dobio pet minuta kasnije, kada je Johnny Evans srušio Walcotta i skrivio jedanaesterac, no udarac Van Persieja s bijele točke zaustavio je De Gea i zadržao Unitedu prednost od jednog pogotka.

Kazna je stigla već u sljedećoj minuti. Ashley Young majstorskim je udarcem s ruba kaznenog prostora u 28. minuti "skinuo paučinu" s gola Arsenala, a nagovještaj katastrofe Arsenala stigao je četiri minute prije odmora, kada je Rooney iz sjajno izvedenog slobodnog udarca povisio na 3:0.

Tračak nade Topnicima vratio je Walcott u trećoj minuti sudačke nadonade, iskosa s desne strane pronašao je put kroz noge De Gee i smanjio prednost domaćina na 3:1, a tim se rezultatom otišlo na odmor.

Arsenal je čak solidno otvorio drugo poluvrijeme, uspio i zaprijetiti u šesnaestercu Uniteda, no u 64. minuti Rooney je iz još jednog sjajno izvedenog slobodnog udarca povisio na 4:1 i priča je tu bila završena. Samo tri minute kasnije i Nani se svojevrsnom "panenkom" upisao u dugačku listu strijelaca, a već u 70. minuti mizeriju Arsenala upotpunio je Park pogotkom za 6:1.

Jednu zbunjenu reakciju Unitedove obrane u 74. minuti iskoristio je Van Persie i zakucao loptu pod gredu De Geina gola, no posljednju riječ ipak su imali domaćini, kojima je posao olakšao i drugi žuti karton i isključenje Jenkinsona u 77. minuti. Pet minuta kasnije Patrice Evra izborio je jedanaesterac i Rooneyju omogućio da zaokruži hat-trick, a potom je Young u sudačkoj nadoknadi gotovo na identičan način kao kod svog prvog pogotka svladao Wojciecha Szczesnyja i svojim drugim, a Unitedovim osmim pogotkom okončao agoniju Arsenala.

U nešto ranije završenoj utakmici nogometaši Stoke Cityja ostali su neporaženi i nakon tri odigrana kola te došli do maksimalnog plijena na gostovanju kod West Bromwich Albiona. Susret na Hawthornsu plovio je prema podjeli bodova kada je u 89. minuti Ryan Shotton preduhitrio domaćeg vratara Bena Fostera i gurnuo loptu u mrežu za 1:0.

• Obrisan korisnik08.09.2011. u 18:41
    Pozdrav Topnici! Pogledajte svoj Arsenal, pa moj Manchester , pa opet svoj Arsenal, zatim nazad na moj Manchester .Nažalost, vaš Arsenal nije kao moj Manchester. Ali ako prestanete navijati za Arsenal i počnete navijati za Manchester , vaš klub bi mogao biti kao moj. Pogled gore, pogled dolje. Gdje... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik29.08.2011. u 12:26
    saf uvodi gigsa i parka kod 5:1 valjda se prepao da se arsenal ne vrati u tekmu.... gg man utd
  • matbaric29.08.2011. u 10:55
    Ferguson up, Wenger down.. nista vise za rec...