Premiership, 3. kolo, 27.08.2011, 13:05 h
Wolverhampton

Wolverhampton neokrznut s Villa Parka

Ante Zovko • subota, 27.08.2011.

Aston Villa na početku trećeg kola Premier lige bila je daleko bolja momčad od Wolverhamptona na svojem terenu, ali i dosta nekonkretna. Dovoljno za "nulu".

Mnoštvo nekonkretnih prilika, pogotovo u drugom poluvremenu, lajtmotiv je prvog ogleda trećeg kola Premiershipa između Aston Ville i Wolverhamptona koji je na kraju mogao i uzeti tri boda.

Na Villa Parku bio je na rasporedu ogled momčadi koju su odlično otvorile sezonu. Domaćin je ostvario dvije pobjede zaredom kod kuće (Blackburn 3:1 u Premier ligi i Hereford 2:0 u Carling kupu).

Wolverhampton je uz klubove iz Manchestera dočekao treće kolo kao jedina momčad sa stopostotnim učinkom (Blackburn, Fulham), a uspješno je okončao i susret Carling kupa u Northamptonu, gdje je domaćinu napunio mrežu s četiri pogotka.

Uspostava "radne temperature" trajala je dvadesetak minuta kad je Hunt glavom nakon Wardova ubačaja gađao ravno u Givena koji odbija u korner. U 24. uzvraća Villa kad je Agbonlahor uposlio Heskeyja, iskusni napadač u padu nogom puca pored stative.

Derbi Midlandsa u prvom dijelu nije ponudio visoki ritam, a i on je padao kako se bližilo poluvrijeme. U drugom nešto drugačija priča, barem s domaće strane.

Izabranici Alexa McLeisha pritisnuli su Wandererse, ali praktički nisu mogli stvoriti stopostotnu šansu. Mogao je sve to kazniti N'Zogbia u 70. minuti kad je ostao sam ispred Givenovih vrata, ali puca pored bliže stative. Menadžer ga je zato "nagradio" zamjenom.

Ulasci Foleyja i Elokobija vratili su kakvu-takvu ravnotežu na teren i obje su momčadi u završnici mogle do pobjede. U 81. minuti vratar Hennessey sjajno je intervenirao spriječivši siguran pogodak Agbonlahora nakon ubačaja Darrena Benta.