Lyon slavio u derbiju

Mišo Gulić • subota, 27.08.2011.

Prvih šest susreta četvrtog kola francuske Ligue 1 donijeli su nam niz odličnih dvoboja, a najdramatičnije bilo je u Lorientu i Valenciennesu, gdje su se susreti rješavali u sučevu vremenu. Derbi kola između Lyona i Montpelliera završio je pobjedom domaćih, koji su se tako priključili samom vrhu.

Lyon je pred svojim gledateljima svladao, do sada stopostotni, Montpellier s 2:1, a sva tri gola postignuta su u nastavku susreta. Gosti su u prvom dijelu imali više od igre i bili su bolji suparnik od svoga domaćina. U nastavku trener domaćih u svlačionici ostavlja Brianda,a uvodi Pjanića, što mu se pokazao kao izvrstan potez, jer je isti igrač u 49. minuti poentirao za vodstvo domaćina od 1:0. Na 2:0 povisio je Pied u 83., ali da susret ne prođe bez drame pobrinuo se gostujući Bedimo koji u nadoknadi smanjuje na 2:1, ipak prekasno za nešto više od časnog poraza. Dejan Lovren je u momčadi pobjednika odigrao svih 90 minuta.

Auxerre na svom stadionu doslovno pregazio Ajaccio svladavši ga rezultatom 4:1. Od početka su domaći pritisnuli goste s Korzike, a do prvog zgoditka stigli su nakon 34 minute igre kada je za 1:0 pogodio Chafni. Nastavka susreta ponudio je novu seriju prilika za domaću momčad, ali za novi zgoditak morali su čekati sve do 75. kada pogađa Traore. Isti igrač je pet minuta nakon povisio i na 3:0, a u 83. gosti postižu počasni zgoditak preko Ilana i smanjuju rezultat, da bi konačnih 4:1 bilo djelo Le Talleca u sudačkoj nadoknadi.

Evian je na domaćem terenu, unatoč boljoj igri te više pokušaja prema golu gostiju, ostao praznih ruku. Domaći su bili ti koji su konstantno pritiskali, ali dobro raspoloženi gostujući vratar te nedostatak sreće spriječili su ih da već nakon prvog dijela osiguraju utakmicu. U drugom dijelu gosti su iz jedinog udarca u okvir gola i poveli, a strijelac je bio Jovial. Gosti iz Dijona se potom povlače i ljubomorno čuvaju vodstvo do kraja utakmice.

Vrlo zanimljivu i neizvjesnu utakmicu imali su za vidjeti gledatelji u Lorientu, gdje je njihova momčad do punog plijena došao u samoj završnici, nakon što su najveći dio susreta bili u zaostatku. Igrala se 11. minuta kada je gostujući igrač Bakar golom zaledio domaće navijače. Unatoč pritisku i prilikama rezultat se do poluvremena nije mijenjao. nastavak je ponudio opsadu gola gostiju, akad su mnogi pomislili kako bi i bod bio sasvim dobar, domaći su došli do sva tri. Prvo je u 78. Mvuemba spretno matirao vratara Nancyja, da bi u sudačkoj nadoknadi Monnet-Paquet u delirij bacio domaće navijače i svom klubu donio tri boda.

Nica i Brest odigrali su vrlo dobru utakmicu kojoj su falili samo golovi za epitet odlične. Prijetili su i jedni i drugi, a očito je kako su oba trenera svojim igračima naložili ofenzivu. Domaćini su imali nešto veći posjed lopte, ali s druge strane igrači Bresta su bili ti koji su više puta pucali u okvir gola. Susret je završio 0:0.

Utakmicu sličnu onoj u Lorientu odigrali su Valenciennes i Bordeaux, s tom razlikom što su gosti bili ti koji su pred kraj preokrenuli rano vodstvo domaćina. Domaći su poveli zgoditkom Dossevija u 27. minuti i taj rezultat potrajao je sve do 81. kada Traore postiže gol za 1:1. Domaći su potom jurnuli u napad, a to je iskoristio Modeste u 92. za potpuni preokret i veliko slavlje gostiju.

• Obrisan korisnik28.08.2011. u 05:06
    ma mi smo majstori za pljuvaje po svojima.... strucnjaci kazu da je talent i da je dobar, a nasi novinari kopiraju tekstove is francuskih medija koji mu nisu bili skloni(sad su ga poceli hvaliti) , mi to citami vjerujemo novinarima .... osobno sam poceo komentirati samo one igrace koje mogu vidjeti... [više na forumu]
  • Pezer28.08.2011. u 03:19
    ma stalno pisu/govore protiv Lovrena,ali kao prvo ne bi Lyon toliko platio za njega i sigurno im ne bi igrao da je los igrac(panjina kao sto se kod nas pise)...
    Pezer
  • DC28.08.2011. u 00:19
    "Prvih šest susreta četvrtog kola francuske Ligue 1 donijeli su nam niz odličnih dvoboja, a najdramatičnije bilo je u Lorientu i Valenciennesu, gdje su se susreti rješavali u sučevu vremenu. " ____________________________________________________________ Prv, Lovrenu svaka cast. Drugo... [više na forumu]
    DC
  • wanksta27.08.2011. u 23:25
    hehe, i ja gledam, a koliko god ljudi pricali protiv njega, on ce za sezonu-dvije izrasti u sasvim pristojnog stopera za LP, samo jos malo rutine da stekne kroz utakmice, sto francuskog prvenstva, sto LP i repke..