2. HNL: Mosoru i druga pobjeda

Damir Žbulj • nedjelja, 28.08.2011.

Osim Junaka i Pomorca, koji su podijelili bodove, odigrane su još tri utakmice subotnjeg rasporeda Druge HNL. Radnik je u Sesvetama poražen od Mosora, Imotski je na svom terenu svladao HAŠK, dok je još jedan sesvetski klub, Croatia, poražen kod Solina.

Nije ovo kolo bilo uspješno za sesvetske klubove. Debitant u ligi, Radnik, nakon što je poražen u prvom kolu, nije bio ništa uspješniji niti u drugom. Poraženi su na svom travnjaku od Mosora iz Žrnovnice 1:2. Po velikoj vrućini odigrana je ova utakmica, a sudac je u dva navrata morao prekidati susret kako bi se igrači imali priliku osvježiti. Izgleda da su se po takvom vremenu bolje snašli gosti iz Dalmacije.

Poveo je Mosor u 19. minuti dvoboja preko Ivana Čurića, a gosti su pred sam kraj prvog poluvremena i povećali svoje vodstvo kada je isti igrač ponovno bio precizan u 42. minuti. Nastavak utakmice donio je, nakon samo deset minuta igre, pogodak domaćih nogometaša. Mario Babić smanjio je prednost u 56. minuti, ali do kraja susreta Radnik nije uspio postići još jedan pogodak, koji bi im osigurao barem prvi drugoligaški bod.

Sunara očekivao više

Izjavom za službene stranice kluba trener HAŠK-a Krešimir Sunara ovako je prokomentirao dvoboj s Imotskim: "Slabo smo ušli u utakmicu, Imotski je bio kvalitetniji protivnik u prvom poluvremenu. U tom periodu su postigli dva prekrasna pogotka te se kasnije bilo teško vratiti. U drugom poluvremenu smo napravili neke izmjene u momčadi, ekipa se podigla, preuzeli smo terensku inicijativu te smo stvorili nekoliko izglednih prilika. Imali smo, nakon penala, prigode za izjednačenje, ali nije bilo kvalitetne završnice. Čestitam domaćinu na zasluženoj pobjedi. Bili su spretniji, zabili su dva fantastična pogotka, kakvi se rijetko viđaju, dok mi nismo iskoristili naše prigode i zato se kući vraćamo bez bodova."

Velike vrućine obilježile su još jedan dvoboj sesvetskog i dalmatinskog kluba. Croatia je gostovala u Solinu, a ishod i ovog dvoboja otišao je na 'južnjačku' stranu. Već nakon pola sata igre domaći su vodili 2:0, golovima Bilonića i Topića. Početkom drugog poluvremena prednost Solina povećao je Tvrtko Topić, zabivši za uvjerljivih 3:0. Rezultat je smanjio Eldar Džananović u 55. minuti, ali do kraja se mreže nisu više tresle pa je gol gostujuće 'desetke' bio samo počasni za sesvetsku ekipu.

Gospin Dolac ugostio je nogometaše HAŠK-a, koji su snage odmjerili s Imotskim. Domaći nogometaši na odmor su otišli s 'opipljivom' prednošću. Lijepim udarcem iz daljine Perković-Šantar je doveo Imotski u vodstvo u 25. minuti utakmice. Dalibor Mandarić, samo šest minuta kasnije, još jednim udarcem izvan kaznenog prostora primirio je ambicije gostiju iz Zagreba te postavio rezultat na 2:0.

U drugom poluvremenu vidjeli smo izjednačenu utakmicu s prilikama na obje strane terena. Gosti su pred sam kraj dvoboja izborili i kazneni udarac, koji je sigurno realizirao Igor Tolić u 81. minuti utakmice. Međutim, posljednjih desetak minuta nije bilo dovoljno HAŠK-u da postigne još jedan pogodak te se tako u Zagreb vraćaju bez bodovnog učinka.