Dugopolje 5:0 Hrvatski dragovoljac
Hrvatski dragovoljac

Neslavan povratak Čordaša

Sa stadiona Hrvatskih vitezovaMišo Gulić • nedjelja, 28.08.2011.

Dugopolje je na svom stadionu potpuno razbilo goste iz Sigeta i do vrha im napunilo mrežu, tako ih zacementiravši na samo dno ljestvice, dok su sebi priskrbili prvo mjesto nakon dva odigrana kola.

Dugopolje - Hrvatski Dragovoljac 5:0 (0:0)

Dugopolje, Stadion Hrvatskih vitezova:
Gledatelja: 150
Suci: Mario Novak (Osijek); Igor Mihalj (Požega), Bojan Zobenica (Vinkovci)
Strijelci: Guć 53', Brnadić 78', Andrijašević 81', Žuljević 86', S Barać 88'

Dugopolje: Bečić, Gusić, Obšivač, Balić (od 46. J. Kovač), Brnadić, Jordan (od 77. Žuljević), Čerina, Andrijašević (od 83. S. Barać), Elez, Guć, Caktaš.
Trener. Ante Miše

Hrvatski Dragovoljac: Čović, Špehar, Janjetović, Čordaš, Zlatar, Rašić (od 58. Celčić), Švarić, Gregov, Sokić, Husinec, Kešinović,
Trener: Stjepan Čordaš

Prvo uzbuđenje na utakmici trebalo je čekati sve do 19. minute kada je Gusić prošao po boku i nabacio loptu u kazneni prostor gostiju koju Balić udara, ali je u zadnji trenutak obrana Dragovoljca skreće u korner.

Odgovor gostiju stigao je nakon pet minuta, a dobro je pokušao Švarić iskosa s nekih 10-ak metara, međutim, pored vratnice. Opasno je bilo i nakon slobodnog udarca Balića iz 32. kada je lopta prevarila sve, ali ne i vratara Čovića. U sljedećem napadu, nakon ubačaja iz kuta, pokušava i Kešinović, ali preko vrata. Lijepu prigodu je imao i Caktaš pred odlazak na odmor kada je lijepo primirio dugu loptu koju mu je uputio Gusić, ali za malo je bio neprecizan.

Nastavak susreta donio je pravu rapsodiju domaće momčadi, a sve je krenulo jedanaestercem iz 53. minute, kada je sudac svirao igranje rukom nekog od gostiju, a siguran realizator je bio Guć. Narednih dvadesetak minuta igra se primirila i zabilježili smo pok jedan udarac sa svake strane.

Igrala se 78. minuta kada je ubačaj Kovača iz kornera Brnadić glavom pospremio u mrežu za vodstvo od 2:0. Samo tri minute potom odlično po desnoj strani prošao Kovač, zavrnuo loptu u šesnaesterac gostiju gdje je najspretniji Andrijašević za 3:0. Bio je to debi mladog hajdukovca na posudbi u Dugopolju i to odmah obilježen pogotkom.

Potpuno demoralizirani gosti u 86. minuti čine kardinalnu grešku te serviraju loptu Žuljeviću koji izlazi oči u oči s vratarom Čovićem te ne propušta zabiti i četvrti pogodak za domaću momčad. Peti zgoditak iz 88. minute djelo je Stipe Baraća koji je s vrha šesnaesterca poslao neobranjivu loptu u sam kut vrata za konačnih 5:0.

Trener domaćih Ante Miše, sasvim razumljivo, bio je oduševljen prezentacijom svoje ekipe: "Moram reći kako sam iznimno zadovoljan s današnjom predstavom, ali isto tako reći kako je Dragovoljac bio ravnopravan suparnik sve do primljenog gola. Mi se dižemo iz kola u kolo, ali ovakvoj momčadi skoro pa i nije potreban trener."

Presretan je bio i Mijo Caktaš, mlada dugopoljska nada: "Ovo je stvarno velika pobjeda za nas i sada će biti lakše kad imamo šest bodova na kontu. Trener Miše radi odličan posao s nama i pravi je užitak igrati pod njegovom palicom."

Gostujući strateg Stjepan Čordaš, povratnik u hrvatski nogomet nakon dvije godine odsustva, je rekao: "Prvi dio smo odigrali sasvim ravnopravno, ali sve je prelomio detalj kada je glavni sudac na intervenciju pomoćnika svirao jedanaesterac. Ništa to ne bi bilo sporno da sudac nije bio nekoliko metara od mjesta događaja, dok se pomoćnik nalazio udaljen dobrih 25. Ipak neću sada nakon pet primljenih zgoditaka tražili alibi i mogu samo reći kako nas čeka iznimno velik i težak posao da ovu momčad vratimo u život."