Junak 0:0 Pomorac
Pomorac

Junaku i Pomorcu po bod

Iz Sinja:Mišo Gulić • subota, 27.08.2011.

Junak i Pomorac odigrali su susret bez golova, a dojma smo kako su gosti po taj bod i došli. Junak je, izuzev uvodnih minuta, u oba poluvremena djelovao kao momčad koja je više željela tri boda, međutim, nije bilo umješnosti sinjskih napadača da neku od prilika ipak pretvore u zgoditak.

Junak - Pomorac 0:0 (0:0)

Sinj, Gradski stadion:
Gledatelja: 500
Suci: Tihomir Pejin (glavni); Damir Batinić (Osijek), Igor Tonković (Našice)

Junak: Runje, Samardžić (od 81. S. Poljak), Ajduković, Ljubas, Mandac (od 46. Grčić), B. Poljak, Šindik (od 62. Sučić), Gale, Kozina, Klarica, Lagator
Trener: Mirko Labrović

Pomorac: Burcsa, Rudan, Turkalj, Čuturilo, Muminović (od 53. Prtenjača), Bjelanović (od 74. Perić), Šaban, Weitzer (od 86. Režić), Prpić, Damiš, Batkoski
Trener: Predrag Stilinović

Uvodne minute susreta protekle su ne bas dopadljivoj igri, ali ipak uz blagu terensku inicijativu gostiju. Na prvu trebalo je čekati do 20. minute kada je gostujući Prpić iskoristio neodlučnost domaće obrane te došao do lopte, ali u zadnji trenutak domaći loptu šalju u korner.

Kako je susret odmicao to je pritisak domaćih jačao, a prvu priliku za Junak kreirao je Ajduković nabacivši loptu na glavu Klarice koji sa sedam metara puca pored gola. U samo pet minuta, u rasponu od 32. do 37., igrači Junaka stvorili su ti vrlo dobre prigode, ali rezultat se nije mijenjao.

Prvo je Klarica ukrao jednu loptu na centru te se sjurio po desnoj strani, zavrnuo loptu u šesnaesterac za natrčalog Lagatora čiji pokušaj završava u rukama dobropostavljenog Burcse. Minutu potom sudac je označio indirekt u korist Junaka na nekih 12 metara od gola gostiju, ali snažan pokušaj Kozine gostujući vratar krajnjim naporom skreće poviše gola. Iz kornera koji je potom uslijedio Ajduković je pokušao glavom, no, lopta je prošla pored vratnice.

Igrala se sudačka nadoknada prvog dijela kada je Šaban primio jednu dubinsku loptu, otresao se pratnje, ali Runje briljantnom reakcijom spašava siguran gol.

Drugi dio gosti su bolje otvorili i prvih 10 minuta praktički proveli na polovici Junaka, ali bez konkretnijih udaraca na gol. Sinjani su se potom pribrali te su potom i zaprijetili iz slobodnog udarca s nekih 30-ak metara, a udarac Bože Poljaka gostujući vratar atraktivnom paradom skreće u novi korner.

Igrači Pomorca kao da su se ispuhali u prvih 15-ak minuta pa su sinjski "Plavi" u 61. složili još jednu akciju koju je Lagator završio dobrim, ali zamalo nepreciznim udarcem. Pokušao su Sinjani i pet minuta potom, ali ponovno je lopta prohujala iznad grede.

Do kraja susreta obje momčadi pokušavale su dugim loptama uposliti svoje napadače, međutim bez uspjeha, tako da je i konačan rezultat bio onaj početni, 0:0.

Gostujući strateg Predrag Stilinović nije bio previše razgovorljiv poslije utakmice te je samo iznio neslaganje s jednom sudačkom odlukom: "Osvrnuo bih se samo na regularan zgoditak koji nam je sudac poništio iz ne znam kojeg razloga. Domaći vratar je bio taj koji je faulirao svog igrača pa nema govora prekršaju u napadu."

Mirko Labrović na kraju je bio zadovoljan remijem, ali svjestan je da se moglo i više: "Moram reći da sam zadovoljan bodom protiv jednog izuzetno neugodnog protivnika, ali da je bilo malo sreće mogli smo i do sva tri. Tijekom tjedna imali smo niz nedaća koje su remetile pripremu ove utakmice, tako da moram biti zadovoljan."