Josip Tolić • utorak, 13.09.2011.

U skupini E prvo kolo Lige prvaka obilježeno je gostovanjem Valencije u Belgiji kod Genka kojim je hrabrom igrom izborio remi, a Chelsea je na svom terenu svladao Bayer Leverkusen s 2:0.

Chelsea - Bayer Leverkusen 2:0
(David Luiz 67', Mata 90')

Utakmica koju je obilježio povratak Michaela Ballacka na Stamford Bridge počela je živo, s dvama poništenim golovima Rolfesa i Torresa. Domaćini su u prvom dijelu tražili vodstvo, no vratar njemačke momčadi Leno zaustavljao je pokušaje Torresa, Sturridgea i Ivanovića.

U nastavku su Londončani ipak stekli prednost i na kraju došli do zaslužene pobjede. U 67. minuti David Luiz je sjajnim udarcem s 25 metara pogodio za vodstvo Chelseaja, a pobjedu je potvrdio Juan Mata u sudačkoj nadoknadi, uz lijep prodor Torresa, za konačnih 2:0.

Cel 2-0 Bl by goalsarenaorg

Genk - Valencia 0:0

Jedina utakmica bez pogodaka odigrana je u Belgiji, gdje je povratnik u elitno društvo Genk ugostio Valenciju i već na samom startu otkinuo bod favoriziranom protivniku.

U utakmici u kojoj su Španjolci dominirali u prilikama i posjedu lopte najzreliju šansu imao je Rami u 72. minuti, no njegov pokušaj "škaricama" pogodio je okvir gola. Domaćini su imali veliku priliku naplatiti to u 84. minuti kada je Simaeys išao sam na Diega Alvesa, no Valencijin čuvar mreže spasio je svoju ekipu poraza.

Gen 0-0 Val by goalsarenaorg