Pobjeda Lovćena, Bosni bod

Marko Domljanović • subota, 17.09.2011.

Osim hrvatskog derbija, odigrane su još tri utakmice Regionalne lige. Lovćen je priredio iznenađenje pobjedom kod kuće protiv Borca, Sutjeska je i drugi put doživjela poraz, a Bosna je uzela gostujući bod protiv Vardara...

Sutjeska je u Nikšiću dočekala Metalurg u nadi da će isprati gorak okus sa gostovanja u Ljubuškom. Ipak, makedonski se predstavnik pokazao kao previsoka prepreka i domaćini će na prvu pobjedu još malo pričekati. Sutjeska je odlično ušla u susret i odličnom obranom zadržala goste na samo devet golova u prvom poluvremenu dok su u napadu domaći bili uspješni 12 puta i tako na odmor odnijeli finu prednost. Ipak, gosti značajno pojačavaju ritam u drugom dijelu i domaćini to jedostavno ne mogu pratiti pa Metalurg na kraju upisuje uvjerljivu pobjedu od 28:22. Majić i Đođić bili su najbolji u redovima domaćih, dok su kod Metalurga najefikasniji bili Marković sa osam te Manaskov i Sančevski sa po pet zgoditaka.

Bosna je gostovala u Skoplju kod Vardara. Igrači Irfana Smajlagića pružili su dobru partiju i sa teškog gostovanja se vraćaju sa bodom iako će žaliti i za punim plijenom. Utakmica je tijekom cijelog prvog poluvremena bila prilično izjednačena, a na odmor sa prednošću ipak odlaze domaćini - bilo je 15:14. U drugom poluvremenu gosti malo pojačavaju i u posljednjih pet minuta ulaze sa čak tri pogotka prednosti, ali Vardar počinje s presingom na koji Bosna ne pronalazi odgovor. Prednost gostiju se topi i makedonski predstavnik dolazi do izjednačenja, a onda i do napada za pobjedu kojeg ipak ne uspijeva realizirati.

Iznenađenje na Cetinju priredili su igrači Lovćena koji su svladali Borac rezultatom 31:30. U prilično bogatoj utakmici bolje su startali domaćini koji na odmor odlaze sa prednošću od 17:14. Ipak, gosti u nastavku hvataju priključak, a u dramatičnoj završnici ipak ne uspijevaju odnijeti i pobjedu - ostaju kratki za jedan pogodak i utakmica završava rezultatom 31:30. U redovima pobjednika Marković je upisao 10 pogodaka, Jovetić šest, a odličan je bio i vratar Simić sa 17 obrana. Od gostiju su se istakli Đukić i Stojanović sa po osam pogodaka.