Nexe Našice 20:20 RK Zagreb
RK Zagreb

Nexe Zagrebu uzeo bod

Ivana Strahija • subota, 17.09.2011.

U drugom kolu Regionalne lige hrvatski dvoboj pružio je gledateljima uzbudljiv rukomet, a konačnih 20:20 i podjela bodova odlična su najava susreta koji slijede. Prvi je to put da je našički kolektiv hrvatskom prvaku uzeo bod, pa je Nexeovo slavlje veliko, a dizanje samopouzdanja pred regionalne i europske izazove sasvim realno.

Prvo poluvrijeme susreta Našičana i Zagrepčana obilježili su dobri golmani. U prvih je 30 minuta tako Nexeov Mate Šunjić obranio čak 13 lopti, dok je Zagrebov Marin Šego imao devet obrana.

Rezultat se s početne nule pokreće tako tek nakon dvije Šunjićeve obrane, a na 0:1 postavlja Ivano Balić u trećoj minuti. Naxe međutim uz pogodak Franje Lelića i Janka Kevića prelazi u vodstvo te muči Zagrebaše brzim polukontrama.

No, kad su Zagrebaši popravili vlastitu obranu i počeli ozbiljnije igrati svojih 6-0, Nexe se našao u problemu. Kad je k tome Marko Mrđenović zaradio isključenje na 3:3, Zagreb je krenuo u seriju od četiri gola i stigao do 3:7, pa domaći trener Kasim Kamenica traži minutu odmora.

Po povratku na parket Nexe okreće vlastitu sreću i uz pomoć odličnog Šunjića te isključenje Marina Marića izjednačuje do 23. minute na 7:7. Uskoro potom, Nexe je i u vodstvu, Robert Markotić postavlja rezultat na 10:8, a Ivan Slišković na 11:8.

Ono što slijedi

U Regionalnoj ligi Croatia osiguranje je u trećem kolu domaćin Tatranu, dok Nexe putuje k Izviđaču.

Liga prvaka starta 29. rujna, CO Zagreb domaćin je IK Sävehofu, dok će Nexe svoj prvi euro-izazov imati početkom listopada, kad protiv Sutjeske igra u drugom kolu Kupa EHF-a.

Isključen je međutim u 28. minuti Nikola Kedžo, što Zagrebašima olakšava povratak na -1 (11:10), a tim rezultatom završava prvo poluvrijeme.

U drugom dijelu Nexe se odlično drži, pa čak i uz isključenje domaćini ostaju u rezultatskoj prednosti. Opet je međutim obrana donijela prevagu, pa uz treće isključenje neugodnog Mrđenovića Zagrebaši konačno okreću na 15:16 u 49. minuti, uz pogodak Davida Špilera.

Mogli su potom Našičani vratiti rezultatsku neizvjesnost, jer je isključen Gyula Gal, no sa sedam metara Saša Barišić Jaman, ne još potpuno oporavljen od ozljede, gađa ravno u Šegu. Isključen je potom Kević, a Zagreb ovaj puta ne propušta realizirati igrača više te Marko Kopljar diže na 16:18.

Slijedi međutim izuzetno uzbudljiva završnica, F. Lelić i Slišković izjednačuju na 18:18, Krešimir Kozina diže na 19:18, ali Špiler pogađa dvaput za redom, dok Nexe ima prekršaj u napadu. U 60. minutu se ulazi s 19:20, a tada je na žalost Croatia osiguranja isključen Kopljar te F. Lelić realizira penal za 20:20.

15 sekundi do kraja Zagrebu nije bilo dosta da opet okrene rezultat u svoju korist, a zadnji šut Špilera obranio je Šunjić, za veliko slavlje u našičkoj dvorani.

• Obrisan korisnik18.09.2011. u 11:51
    Prva svjetla točka za hrvatski rukomet nakon dužeg vremena, šteta što nije bila pobjeda
    izgleda da ovosezonska momčad zagreba je poprilično slabija od prošlogodišnje, a to upučuje na moguću kanonadu u ligi prvaka, jer nexe jest ozbiljan klub, al ako CO oće napadati ligu prvaka kak i sami govore onda moraju to dobiti.
  • simba_m18.09.2011. u 10:54
    Dupli post
    simba_m
    Da nije bilo sudaca Nexe bi i ranije pobjedio Zagreb. Mislim da utakmicu Premijer lige u Našicama prošle sezone...