Flensburg slavio, Löwen izgubio

Mario Glasnović • nedjelja, 18.09.2011.

Odigrani su susreti trećeg kola njemačkog rukometnog prvenstva. Najveće iznenađenje je poraz Rhein-Neckar Löwena u Hannoveru, a treba izdvojiti nastup našeg reprezentativca Drage Vukovića koji je u porazu Lübbeckea postigao šest pogodaka.

U subotnjem programu rukometne Bundeslige odigrana su četiri susreta. U većini utakmica slavili su domaći, a jedino je Flensburg sačuvao čast gostiju i upisao pobjedu izvan domaćeg terena. Najviše pozornosti privukao je poraz Rhein-Neckar Löwena u gostima od Hannover-Burgdorfa.

Lavovi su bez našeg Ivana Čupića neočekivano poraženi, iako su u svojim redovima imali iznimno raspoloženog Uwea Gensheimera koji je postigao čak 12 golova na utakmici. Hannover je na poluvremenu imao prednost od 19:15, a na kraju su slavili s minimalnom razlikom, bilo je 33:32. Osim spomenutog Gensheimera raspucan je bio i Torge Johannsen koji je za Hannover postigao devet pogodaka.

Lemgo je na domaćem parketu pobijedio momčad Lübbeckea rezultatom 27:25. U redovima gostiju iznimno raspoložen je bio Drago Vuković koji je postigao šest pogodaka, a na golu Lübbeckea bio je naš Nikola Blažičko koji je skupio 14 obrana.

Lemgo je na poluvremenu imao rezultatski deficit od jednog pogotka, ali u nastavku su ipak uspjeli nadoknaditi razliku i na kraju slaviti s 27:25. Najbolji pojedinac u redovima Lemga bio je Sebastian Preiß koji je šest puta bio precizan.

Melsungen je s Kelentrićem na vratima upisao i treću pobjedu u prvenstvu. Svladali su Gummersbach u čijim redovima su igrali naši Somić i Zrnić. Zrnić je postigao dva pogotka u porazu svoje momčadi, a konačan rezultat bio je 33:26 za Melsungen.

Flensburg je do druge pobjede u prvenstvu došao na gostovanju kod Göppingena. Momčad Ljubomira Vranješa svladala je izabranike Velimira Petkovića rezultatom 25:23. U redovima domaćih igrao je naš Dalibor Anušić koji je uz jedan pogodak zaradio i jedno isključenje. Najbolji pojedinac kod Flensburga bio je Thomas Mogensen s pet pogodaka, a domaćine je predvodio Maximilian Schubert s pogotkom manje.

U petak su utakmicu odigrali Wetzlar i Hüttenberg. Wetzlar je u jednosmjernoj utakmici slavio s 28:20. Kiel i HSV igraju sutra, a protivnici su im "fenjeraši" Bergischer, odnosno Eintracht Hildesheim.