HSV Hamburg 34:28 Eintracht Hildesheim
Eintracht Hildesheim

Lacković sjajan u pobjedi HSV-a

Mario Glasnović • nedjelja, 18.09.2011.

Aktualni prvak nakon dva neočekivana poraza upisao je pobjedu. U Hamburgu je poražena momčad Eintracht Hildesheima, a junak utakmice bio je naš Blaženko Lacković koji je postigao sedam pogodaka u slavlju HSV-a.

Nakon dva uzastopna poraza od Rhein-Neckar Löwena i Füchsea, HSV je svoje frustracije ispucao na novopečenom prvoligašu Eintracht Hildesheimu. Aktualni prvaci u Hamburgu su upisali svoju drugu pobjedu u prvenstvu, bilo je 34:28 za HSV.

Najbolji strijelac na utakmici bio je hrvatski reprezentativac Blaženko Lacković koji je u pobjedi HSV-a postigao sedam pogodaka. HSV je od desete minute došao u vodstvo od dva pogotka razlike, a prednost su rutinski održavali do kraja utakmice.

Na poluvremenu je bilo 15:13 za domaću momčad, ali u nastavku utakmice gosti ipak nisu imali snage i kvalitete za otpor njemačkom prvaku. Hamburg je ubacio u "brzinu više" i zasluženo upisao drugu prvenstvenu pobjedu ove sezone. Konačan rezultat bio je 34:28 za HSV.

Osim raspucanog Lackovića, u strijelce su se upisala i ostala dvojica naših rukometaša. Domagoj Duvnjak postigao je tri pogotka, a Igor Vori postigao je jedan pogodak manje.

HSV je u svojim redovima imao raspoloženog Pascala Hensa koji je postigao šest golova, a Hans Lindberg pet puta se upisao u strijelce. U gostujućim redovima izdvojili su se Tzimourtos i Jahns, obojica po pet pogodaka.